U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

O nejkrásnější pohádkovou chaloupku

Kategorie: Nakonec | Autor: Vaše Vítězslava Klimtová

Časopis Chatař & chalupář velkoprodejny OBI a výtvarnice Vítězslava Klimtová vyhlašují

VELKOU RODINNOU SOUTĚŽ

Už jste někdy stavěli domeček pro sýkorky a ony se u vás usadily, vyvedly mláďata a vy jste mohli poslouchat štěbetání a písničky celé jaro a léto? Už jste někdy postavili krmítko na zimu a dívali se zasněženým oknem, jak se ta havěť krmí a natřásá si peříčka? Dnes pro vás máme něco ještě zajímavějšího. Často se mě lidé ptají, jestli opravdu věřím na skřítky. A já odpovídám, že se s nimi znám osobně. Mám je totiž doma. Nejdřív bydleli na stromě, v zimě pod skříní a teď mají takovouhle krásnou chaloupku a moc se jim tam líbí. A tak si myslím – co kdybyste zkusili postavit něco podobného? Je přece tolik šikovných dědů a babiček a maminek a tátů a tolik šikovných dětí, které by chtěly vidět skřítky a třeba se s nimi i skamarádit. V lese je spousta suchých klacíků a mechu a kůry a kdovíčeho ještě. A jednou, až bude za okny padat déšť, se sesednete dohromady a začnete stavět. Děda, babi, děti nebo celá třída i s paní učitelkou nebo děti na prázdninovém táboře. Až budete mít chaloupku hotovou, vyfotografujete ji a fotografie pošlete do redakce nebo přineste do OBI. Ty nejkrásnější chaloupky budou odměněny cenami z velkoobchodu OBI a mými knížkami o skřítcích, samozřejmě i s podpisem a věnováním. A ta úplně nejhezčí chaloupka dostane svého prvního obyvatele – skřítka nebo skřítčí babičku. Všichni skřítci se už těší na svoje chaloupky!

Nejhezčí chaloupky budou vystaveny ve výlohách prodejen OBI. Ve středu 5. září, v den výročí otevření prodejny, se bude v OBI v Praze 9 na Proseku konat slavnostní odpoledne s vyhodnocením a předáním hlavních cen a s velkým zábavným programem pro děti i dospělé.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

Soutěž o nejkrásnější pohádkovou chaloupku pro skřítky začíná 15. června, trvat bude do 25. srpna. Velikost chaloupky ani stavební materiál nejsou nijak omezeny.

Nejpozději do soboty 25. srpna nám pošlete nebo přineste alespoň dvě barevné fotografie minimálně pohlednicového formátu (15×10 cm), na kterých zachytíte vaši chaloupku pro skřítka.

Obálku s fotografiemi buď pošlete na adresu: Chatař a chalupář, Senovážné nám. 23, 110 00 Praha 1, nebo doneste do jakékoliv velkoprodejny OBI a vhoďte do schránky Pohádkové země.

SOUTĚŽÍTE O TYTO CENY:

1. cena: zájezd pro celou rodinu (2 děti + 2 dospělí) do Disneylandu ve Francii, knížka V. Klimtové a loutka skřítka

2. cena: kufřík se sadou nářadí a knížka V. Klimtové

3. cena: sada zahradního nářadí a knížka V. Klimtové

4. – 10. cena: potřeby pro kutily a zahrádkáře a knížky V. Klimtové

O nejkrásnější pohádkovou chaloupku