U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Babí léto – čas pro ETERNAL®!

Kategorie: Komerční prezentace | Autor: PhDr. Václav Chaloupecký

Vodouředitelné barvy vyráběné společností AUSTIS patří k nejoblíbenějším na českém trhu. Výborně kryjí, snadno se s nimi pracuje, vyhovují i těm nejnáročnějším uživatelům. Profesionálům i amatérům. Malířům, truhlářům i lakýrníkům. V nabídce výrobků AUSTIS najdete nátěrovou hmotu pro každou potřebu. Od sklepa po střechu domu, od plotu po zahradní stavby nebo bazény na chalupě či chatě, ať chcete natírat cokoliv, barvy, které AUSTIS vyrábí pod názvem ETERNAL®, vám vždy dobře poslouží.

Ještě před tím, než se budeme věnovat konkrétním příkladům použití některých nátěrových hmot, připomeňme službu, kterou AUSTIS nabízí všem, kteří hledají optimální barevné kombinace pro exteriér i interiér.

COLOR SYSTÉM AUSTIS

Vyberte si jakýkoliv barevný odstín … To není příkaz, ale možnost! V Color centrech AUSTIS si totiž můžete vybrat odstín nátěrové hmoty podle vzorníku a během několika minut budete mít barvu ve zvoleném odstínu na tónovacím zařízení připravenu. Ucelený systém tónování vybraných typů nátěrových hmot nabízí až 7000 odstínů! Navíc vám v rámci kompletního servisu odborně poradí, pomohou s výběrem nátěrové hmoty, doporučí optimální nátěrový systém, aby odpovídal vaší konkrétní potřebě a budou konzultovat i vhodný technologický postup. Adresy jednotlivých tónovacích center a podrobné informace najdete na internetu na adrese www.austis.cz nebo na informační lince společnosti AUSTIS 800 123 451.

Jak na dřevo?

Natřít dřevěný plot, pergolu, schodiště, zábradlí, okna, dveře nebo nábytek je snadné, pokud víte jak na to a použijete-li přitom výrobky se značkou ETERNAL®. Pohled na typickou strukturu dřeva uklidňuje a vyvolává i pocity sounáležitosti člověka s přírodou. Nejen na chalupě či na chatě, ale i v rodinném domě nebo bytě. Milovníkům přírodní barvy dřeva bude vyhovovat bezbarvý ETERNAL® lazura silnovrstvá, vhodný na vnitřní i venkovní nátěry. Jinou možností, stejně atraktivní, je ETERNAL® PUR lak (matný či lesklý). Má vysokou tvrdost a otěruvzdornost. Rychle zasychá. Jeho vlastnosti oceníte především při natírání dřevěných podlah či schodišť, korku, ale i nábytku v interiéru. Rozhodnete-li se naopak dřevo dále barevně upravovat, pak je dobré vědět, že ETERNAL® lazura silnovrstvá se vyrábí v základních odstínech – pinie, zlatý dub, světlý ořech, ořech, kaštan, teak, mahagon a palisandr. Dalších 34 odstínů této lazury vám nabídnou v Color centrech AUSTIS. Sytost výsledného odstínu je závislá na počtu a síle nátěrů. Ovlivňuje jej i druh použitého dřeva.

Krycí nátěry

Upravujeme-li povrch dřeva krycím nátěrem, použijeme nejdříve základní barvu, například ETERNAL® na dřevo základní, která zlepší přilnavost finálního nátěru, vyrovná povrchové nerovnosti a zamezí pronikání skvrn z podkladu. Pro vrchní matné nátěry dřeva je vhodné použít ETERNAL® mat akrylátový, vytvářející hedvábně matný povrch s vysokou odolností proti povětrnosti. Na okna, dveře i jiné dřevěné povrchy, které mají mít vysoký lesk a tvrdost, je vhodný ETERNAL® lesk alkydový. Hodí se jak pro vnitřní, tak i pro venkovní použití.

Malovat? Jak snadné!

I když se říká, že než malovat, je lepší vyhořet. To ovšem neplatí o interiérových malířských barvách ETERNAL®. Na rezavé a jiné skvrny platí ETERNAL® IN stop. Jednosložková bílá izolační interiérová vodouředitelná nátěrová hmota, připravená na bázi speciální vodné disperze akrylátových kopolymerů, pigmentů, plniv a speciálních aditiv, totiž zabraňuje průniku zbarvujících látek z podkladu na povrch. ETERNAL® IN stop se na stěnu nanáší malířskou štětkou, širokým štětcem nebo malířským válečkem v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi jednotlivými vrstvami je nutná šestihodinová technologická přestávka. Po důkladném zaschnutí (nejdříve však po čtyřech hodinách) k vlastnímu vymalování použijeme ETERNAL® IN nebo ETERNAL® IN plus. ETERNAL® IN je vnitřní omyvatelná malířská barva s protiplísňovou úpravou, určená k povrchové úpravě stěn interiérů ze sádrokartonu, minerálních nebo akrylátových omítek, betonových, azbestocementových a dřevotřískových povrchů a jiných savých podkladů. Silně savé podklady je nutné penetrovat speciálním přípravkem FORTE penetral, lze použít i ETERNAL® IN naředěný vodou v poměru 3:1. ETERNAL® IN plus je exkluzivní zářivě bílá, paropropustná, omyvatelná, za vlhka otěruvzdorná, disperzní barva. Výborně kryje. Je vhodná pro nátěry sádrokartonu, minerálních nebo akrylátových omítek, betonových, azbestocementových a dřevotřískových povrchů i jiných savých podkladů, zejména v exponovaných místnostech, i pro nátěry interiérů veřejných budov (škol, nemocnic aj.), kde jsou kladeny zvýšené požadavky na odolnost nátěrů. Kdo chce na stěny bytu jinou barvu než bílou, může využít možnosti tónování, které nabízí COLOR SYSTÉM AUSTIS. Povrchové nátěry dřeva a malování bytu nemusí být pro nikoho trápením či velkou starostí. Dobré vlastnosti výrobků společnosti AUSTIS, označených obchodním názvem ETERNAL®, jsou zárukou kvalitního výsledku a snadné práce. Vždy je však třeba se držet návodu výrobce. Zkušenější kutilové, chataři a chalupáři znají i jiné výrobky této firmy. Používají je k natírání dřeva, kovu, střech… Velmi dobře kryjí, práce s nimi je jednoduchá, neloupou se, jsou stálobarevné. Co víc si přát ….

Babí léto – čas pro ETERNAL®!