U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

NOVINKY pro natírání a lakování

Kategorie: Speciál – malujeme, natíráme | Autor:

Na zrezavělý povrch

Barva RONSEAL NO-RUST je vyrobena na bázi modifikovaného alkydu. Kromě antikorozního pigmentu obsahuje také speciální antikorozní přísady, které vytvářejí na povrchu kovu tenkou přilnavou pasivní vrstvu oxidu. Barva má velmi dobré aplikační vlastnosti: nemusí se ředit a v silnější vrstvě na svislém povrchu nestéká. Pro nátěr zkorodovaného plechu výrobce doporučuje dvě vrstvy, které zaručují šestiletou ochranu před korozí.

www.no-rust.cz

Hedvábně lesklá okna

S 2082 PROFI OKNO je syntetická alkydová rychleschnoucí vrchní barva na okna a dveře, hedvábně lesklá. Je určena pro vrchní nátěry dřeva a kovů vystavených povětrnosti. Silnou stránkou je rychlé zasychání s nízkou lepivostí, které výrazně zkracuje celkovou dobu na kompletaci oken či dveří. Dalšími přednostmi této nátěrové hmoty je vynikající roztíratelnost a slévavost, vysoká kryvost a stálost odstínu. Používá se buď v dodávané konzistenci nebo se doředí doporučenými ředidly. Kovový podklad musí být před nátěrem S 2082 ošetřen vhodnou základní barvou.

www.colorlak.cz

Tónovací pigmenty

Modifikovaný tekutý pigmentový koncentrát KANA PIGMENT je určen pro barvení zejména vodou ředitelných akrylátových, emulzních a křídových barev a laků, ale též k barvení většiny rozpouštědlových barev a laků následujících skupin: alkydové, ftalátové, nitro, chlorkaučukové. Pigment stačí přidat do barvy a důkladně ručně nebo strojově rozmíchat. Kana pigmenty jsou vyráběny v 25 odstínech, které lze vzájemně míchat. Při řádném skladování je lze použít i po pěti letech od data výroby.

www.kana-pe.cz

Štětce s háčkem na zavěšení

Štětce ANZA řady Exact s nylonovými štětinami jsou vhodné nejen na vodou ředitelné, ale i na rozpouštědlové barvy. Úchyt štětců je vyroben ze dvou částí komponentního plastu s možností napojení na teleskopickou tyč. Zajímavou novinkou je praktický háček na zavěšení na okraj plechovky s barvou.

www.sbc-kladno.cz

Na střešní krytinu

Speciální barva BALAKRYL STŘECHA je určena k jednovrstvým nátěrům na pozinkované plechy a kovy, železné nebo ocelové krytiny, cementovláknité materiály a střešní krytiny. Spojuje v sobě vlastnosti základní i vrchní barvy, neboť obsahuje antikorozní pigmenty. Lze ji použít pro vnitřní i venkovní nátěry, zejména střech a klempířských prvků. Balakryl střecha má výbornou přilnavost na lehké kovy, zinkovanou ocel i nové pozinkované plechy. Nátěr vyniká vysokou kryvostí, nízkou špinivostí. Barva málo pění a rychle zasychá. Lze ji použít i jako základ pod vrchní, vodou ředitelné hmoty.

www.balakryl.cz

Hladký povrch pracovních ploch

Díky nové receptuře polyuretanový lak POLYUREX odolává mnohem déle než dřív případnému působení lihu, vody, červeného vína i kávy, a proto jím je možné natírat rizikové plochy, jakými jsou kuchyňské a pracovní desky, vrchní plochy mycích stolů, jídelní a psací stoly a sedací plochy. Polyurex má také výrazně lepší rozliv a plnivost laku (lépe se jím zaplňují póry dřeva a tím vznikne rovnoměrný, souvislý a hladký povrch) než předchozí výrobky. Nátěr má vysokou tvrdost

a mechanickou odolnost. Odpuzuje vodu, odolává čisticím prostředkům a chrání dřevo proti zašpinění. Stálost odstínu udržuje obsažený UV filtr, který zamezuje žloutnutí dřeva pod nátěrem. Lak se vyrábí v matu i lesku.

www.balakryl.cz

Lazura na dřevo

Optimální ochranu dřeva poskytuje lazura S 1023 LAZUROL. Nátěr po aplikaci zůstává pružný a vláčný, je plně vsáknutý do vrchní vrstvy dřeva, zabraňuje vnikání vlhkosti, vody i UV záření. Protože nezanechá na povrchu neprodyšnou vrstvu, umožňuje dřevu dýchat, kopíruje nerovnosti povrchu a nepraská. Nátěr se snadno udržuje. Dřevo s dříve aplikovanou lazurou stačí pouze zbavit prachu či pavučin smetákem a jedním nátěrem Lazurolu oživit krásný vzhled. U nátěru vystaveného povětrnosti se doporučuje počet nátěrových vrstev zvýšit na 2 až 3.

www.bal.cz

Barvy na kov

Mezi jednovrstvé, tzn. základní i vrchní antikorozní syntetické nátěrové hmoty, které již nevyžadují další vrchní nátěry, patří barvy Superfest, Superkov a Izocolor. Velice účinně chrání kovové předměty vystavené trvalému působení povětrnostních podmínek a UV záření a též tyto předměty chrání před působením koroze. Nátěrová hmota Superkov je matný nátěr se 4 až 8letou trvanlivostí v červenohnědém, hnědém, světle šedém a zeleném odstínu. Polomatný Superfest s trvanlivostí 5 až 10 let je velmi pružný nátěr s vysoce nadprůměrnými vlastnostmi ve skupině alkydových nátěrových hmot ve stejných odstínech jako Superkov. Syntetickou nátěrovou hmotu Izocolor s vysokým obsahem sušiny je možné použít ve venkovním i vnitřním prostředí. Je vyráběna v černohnědém, hnědém, šedém, zeleném a černém odstínu.

www.detecha.cz

O autorovi| Připravila Martina Lžičařová

NOVINKY pro natírání a lakování