U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Nové knihy

Kategorie: Zahrada | Autor:

Tradiční pečivo

Milena Habutová, Jiřina Veselská

172 stran, 169 Kč, Grada

Autorky podrobně zachytily rozmanitost tohoto řemesla – popisují původ, druhy i význam pečiva podle krajových odlišností, způsoby přípravy, suroviny včetně koření, vybavení kuchyní a samozřejmě typy pečiva a návody k výrobě. Mezi mnoha originálními recepty se dají najít od těch nejznámějších jako jsou boží milosti, linecký koláč, buchty a nádivky do nich, dolečky, preclíky, rohlíky a řada dalších až po krajové speciality, např.: štramberské uši, miletínské modlitbičky, valašské vdolky, vysocký marcipán, chodské koláče, lomnické suchary.

Stavíme komíny

Martin Kužela

148 stran, 145 Kč, Grada

Kniha se zabývá problematikou komínových těles a odvodu spalin při vytápění rodinných domků a drobných staveb. Dozvíte se, jaké typy komínů jsou vhodné pro jednotlivé druhy paliv a tepelných spotřebičů, jaké zásady platí při navrhování a provádění komínových těles a jaké možnosti nabízí současný trh. Součástí publikace jsou návrhové tabulky, technické detaily řešení a fotografie realizovaných komínových těles. Autor se věnuje i rekonstrukcím vyzdívaných komínů.

Řezbářství

Marek Minář

276 stran, 445 Kč, Grada

Publikace, doplněná mnoha kresbami, se v jednotlivých kapitolách zabývá historií řezbářství, materiálem vhodným ke zpracování, truhlářskými technologiemi, řezbářskými technologiemi (včetně měření, přípravy materiálu, nářadí, technik řezby, povrchové úpravy, oprav a náhražek dřevořezeb) a nakonec představuje i výrobky. Autor na několika jednodušších příkladech detailně popisuje a zobrazuje konkrétní pracovní postupy.

Pěstujeme klíčící osivo a výhonky

Ivan Jablonský

104 stran, 98 Kč, Grada

Klíčící osivo a jeho výhonky jsou doplňkem racionální výživy, neboť nabízí množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Autor v uvedené publikaci uplatnil vlastní zku-šenosti se snadným pěstováním a seznamuje čtenáře s desítkami rostlin, jejichž semena se dají ve formě klíčků využít. Popisuje také podmínky, zaručující úspěšný výsledek a uvádí i řadu receptů, včetně využití osení obilovin k přípravě šťáv.

Uvedené publikace si můžete písemně objednat na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4, kde vám zařídí její zaslání na dobírku přímo z nakladatelství Grada Publishing. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Nové knihy