Nová střešní krytina

Ukázka použití střešní krytiny Prefa FX.12

Díky nekonečné hře světla a stínů v nepravidelném povrchu hliníkových panelů poskytuje střecha opatřená touto krytinou z každého úhlu jiný, neopakovatelný zážitek.
Každý panel je totiž jedinečný, lehké zlomy plochy se tedy neopakují a jsou i na velkých plochách střech nebo i fasád nepravidelné. Maloformátová hliníková krytina FX.12 však nabízí vedle zajímavého optického vzhledu i řadu praktických výhod. Je vyrobena z vysoce kvalitního hliníku tloušťky 0,7 mm. Je tedy velmi lehká (2,3 kg/m2), ale nerozbitná, tvárná, mimořádně stabilní, rezuvzdorná a bezúdržbová.
Panely se pokládají na střechy od sklonu 17 stupňů. Výrobce je nabízí ve tvaru dlouhého (1400 x 420 mm) nebo krátkého (700 x 420 mm) obdélníku. To umožňuje skladbu na vazbu, která je důležitá pro zachování opticky zajímavého vzhledu střechy nebo fasády, ale zvyšuje pevnost samotné krytiny, která dovede vyrovnat i případné drobné nerovnosti podkladu.

Proti větru i dešti
Montáž krytiny FX.12 je jednoduchá. Skládá se na vazbu s minimálním přesahem 25 cm s využitím tzv. kónické stojaté drážky. Ta zaručuje optimální ochranu proti dešti, vlhkosti a větru a minimalizuje příčné deformace. Krytina má i samočisticí schopnosti, neboť nečistoty se při dešti z drážky odplavují. Panely mají předražené otvory pro uchycení hřebíky nebo vruty na plné bednění, pokládka tedy nevyžaduje použití samostatných příchytek.
Vybírat můžete z mnoha barevných odstínů, včetně oblíbené tmavě hnědé, antracitové, světle šedé, břidlicové nebo tmavě červené. Na materiál i na barvu výrobce poskytuje podobně jako na ostatní své produkty čtyřicetiletou záruku.
Více informací najdete na www.prefa.com.

TEXT: REDAKCE
FOTO: PREFA

 

 

 

Nová střešní krytina