U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Nezhasínat!

Kategorie: Tržiště | Autor:

Uklasické žárovky platí: Chcete-li ušetřit, je třeba světlo vypnout, když místnost opouštíte na déle než 10 minut. Pro zářivky a energeticky úsporná svítidla je tato doba o 5 minut delší, jinak se jejich životnost výrazně zkracuje.

Značka Orava nabízí širokou škálu kompaktních zářivek. Mimo standardních také spirálové a globální, které jsou lehké a nechybí jim ozdobná baňka. Ty se dají použít také v kloubových a stahovacích svítidlech. A protože se zahřívají výrazně míň než běžné žárovky, lze je použít i ve svítidlech, kde je předepsán malý příkon. Zářivky mají ve svém zapojení zabudovanou tavnou pojistku, proto ani při poruše či poškození zářivky nenastává proudová “špička”, která při běžných žárovkách může způsobit až vypadnutí jističů či spálení pojistek.

Kompaktní zářivky poskytují příjemné teplé rozptýlené světlo, mají dlouhou životnost (od 6 tis. do 8 tis. hodin), jejich elektronický předřadník zaručuje rychlý start bez blikání, stabilní svícení a menší ztráty oproti konvenčním předřadníkům a ve srovnání s “klasikou” jimi uspoříte až 80 % elektrické energie.

Technické parametry vybraných úsporných zářivek Orava:

FE-118 15W GLOBAL Třítrubicová kompaktní úsporná zářivka s baňkou, okamžité rozsvícení, energetická třída A, 600 Lumen, 109 Kč

FE-10 25W GLOBAL Třítrubicová kompaktní úsporná zářivka s ozdobnou baňkou, okamžité rozsvícení, energetická třída A, 1 050 Lumen, 129 Kč

FE-105 20W SPIRAL Kompaktní úsporná zářivka je díky spirálovitému tvaru trubice výrazně kratší než ty běžné, okamžité rozsvícení, energetická třída A, 1 025 Lumen, 89 Kč.

Úsporné zářivky Orava se dají koupit ve značkových prodejnách firmy ORAVA. Přehled prodejen je na www.orsat.cz

Nezhasínat!