Nepusťte zloděje oknem!

Bezpečnostní fólie na sklo chrání okna před rozbitím ať už při násilném vniknutí nebo při poškození nešťastnou náhodou. Jiným opatřením jsou přídavné zámky.

Zejména majitelé rodinných domků či bytů v níže položených patrech by měli pro svůj klidný spánek dbát na ochranu oken a prosklených dveří. Proražení skla je totiž jedním z nejjednodušších a také nejčastějších způsobů, jak se dostat do cizího domova. U běžného skla k tomu stačí jen hozený kámen či rána krumpáčem. Bezpečnostní fólie nalepená z vnitřní strany skleněné plochy zabrání rozbití a zloděje může prvotní neúspěch odradit od dalších pokusů. Od věci není ani to, že ochranu bezpečnostní fólií akreditovanou podle norem Evropské Unie akceptují jako vhodnou náhradu mříží i pojišťovny.

Jednoduchý přídavný zámek na kliky oken se vyplatí

Zatímco výměna běžných skel za nerozbitná je drahá, cena bezpečnostní fólie se pohybuje kolem tisíce korun za metr čtvereční, což je finančně mnohem méně náročné a zároveň velmi efektivní. Fólie navíc chrání předměty v interiéru před působením UV záření, protože ho dokáže zachytávat.

Stěžejní schopností fólie je ochrana sklad před následky cíleného či nechtěného úderu. Samotnému rozbití nezabrání, ale udrží roztříštěné sklo pohromadě. Vytváří tak nejen bariéru pro zloděje či ochranu před poraněním střepy, ale udrží interiér vašeho domu či chalupy relativně chráněný i v případě, že se okno z jakéhokoli důvodu rozbije při vaší dlouhodobější nepřítomnosti.

Fólie sice rozbití nezabrání, ale udrží střepy pohromadě, což ochrání i obyvatele domu při náhodném rozbití skla

Fólie se hodí nejen pro ochranu oken v bytě, ale také pro ochranu automobilu před zloději i vlivy počasí (kroupy), obzvlášť pokud neparkujete v garáži, ale na ulici. Bezpečnostní fólie aplikovaná na čelní sklo se také může vyplatit, když vám za jízdy odražený kamínek vletí do předního skla.

 


Další možnosti zabezpečení oken

Uzamykací klika

Každé okno s celoobvodovým kováním s čtyřhranem lze vybavit uzamykací klikou. Ta umožňuje zablokovat chod okna svým uzamčením tak, že ji není možné pootočit a následně otevřít okno. Pokud se rozbije sklo v okně, znemožňuje zámek pootočení kliky a následné otevření celého okna. Využijete ji i v případě, že nechcete, aby dítě otvíralo a zavíralo okno. Uzamčení kliky funguje pomocí jednoduchého stlačení vložky, ale odemknout kliku je možné pouze pomocí klíče.

Zamykací klika je nenápadné a při tom efektivní opatření

Zabezpečení pantů

Masivní zabezpečení stávajících pantů z vysoce kvalitní oceli se běžně prodává v pěti odstínech (bílá, kávová, šedá, hnědá, zlatý dub) a kromě jiného odolává použití páčidla o délce až 750 mm.

 

Uzamykatelný mechanismus okna

Automaticky uzamkne a odemkne při každém zavření okna běžným otočením kliky, takže nemůžete zapomenout zamknout. Nevyžaduje výměnu stávajícího okna, ale zabezpečí ho masivními uzamykatelnými ocelovými body z vysoce kvalitní ocele, které se vysouvají do délky cca 20 mm. Mechanismus odolává zátěži až 600 kg a použití páčidla délky až 750 mm.

Nepusťte zloděje oknem!