Výhody elektronického zabezpečení

Správně umístěné pohybové čidlo ohlídá celý prostor před domem (Hornbach)

Správně umístěné pohybové čidlo ohlídá celý prostor před domem (Foto: Hornbach)

Chcete-li mít svůj majetek zabezpečený a ještě pod kontrolou, vsaďte na moderní technologie, které při správném výběru a instalaci představují velmi účinnou ochranu.

Elektronický zabezpečovací systém zaznamenává pohyby v prostoru, rozbitá okna nebo vyražené dveře, případně zakouření interiéru, a jakmile vyhodnotí situaci jako nebezpečnou, zareaguje přesně podle vámi nastavených pokynů. Většinou se jedná o zaslání SMS, ale může také vyslat informaci na pult centrální ochrany či zavolat policii.

Trochu jiný zámek

Unikátním řešením může být mechatronika, která kombinuje mechanický zámek s elektronickým řízením přístupů. Mechanickou část tvoří vložka PRO, která je díky jedinečnému systému otočných stavítek dosud nepřekonaná pomocí tzv. tichých zlodějských metod, není možné ani odemčení elektronickým atakem a kontrola přístupů je chráněna proti hackerům. Navíc umožňuje sjednocení na společný uzávěr dalších zámků řady PRO. Stejným klíčem, kterým odemykáte mechatroniku, lze odemykat také zámky zabezpečující kůlny a dílnu apod.

Bezpečnostní kameru instalovanou pod okrajem střechy nezvaná návštěva nemusí zejména v noci vůbec zaregistrovat. Foto: Shutterstock

Bezpečnostní kameru instalovanou pod okrajem střechy nezvaná návštěva nemusí zejména v noci vůbec zaregistrovat. Foto: Shutterstock

Fotopasti

Pracují spolehlivě pomocí pohybových senzorů a mohou zachytit lupiče přímo v akci. Když ve sledovaném místě zaznamenají senzory pohyb, začne fotopast pořizovat snímky či videa, která vám ihned pošle na telefon nebo e-mail, a vy tak můžete včas zavolat na pomoc policii.

Fotopast pořizujte jen takovou, jejíž spuštění neprovází žádné cvaknutí nebo záblesk, tzn. s infračerveným zářením, které je lidskému i zvířecímu oku neviditelné. Snímače pohybu volte s větším dosahem.

Bezdrátové kamery komunikují s chytrými telefony a hodinkami, tabletem nebo notebookem. Foto: Shutterstock

Bezdrátové kamery komunikují s chytrými telefony a hodinkami, tabletem nebo notebookem. Foto: Shutterstock

Bezpečnostní bezdrátové kamery

Tato zařízení umožňují připojení a monitorování přes WiFi pomocí smartphonu, tabletu či notebooku. Nejpokročilejší kamery ohlídají nemovitost skutečně dokonale a s jistotou, neboť jsou vybaveny řadou velmi užitečných a pokročilých funkcí pro sledování exteriéru či nemovitosti. Kromě detektoru pohybu mají také širokoúhlý záběr, noční vidění i vestavěnou sirénu.

Pozor na zásahy do soukromí

  • Fotopast by měla snímat váš pozemek bez toho, abyste nepřiměřeně sledovali jiné osoby včetně sousedů bez jejich souhlasu. Jinak se může váš soused obrátit na soud s návrhem požadovaného opatření, zejména půjde o zdržení se protiprávního jednání.
  • Pokud fotopast zachytí zloděje či jiného výtržníka, můžete snímek předat Policii ČR anebo jinému orgánu řešícímu trestný čin nebo přestupek, ale sami ho nesmíte jakkoliv zveřejnit.

Text: Táňa Pikartová
Foto: Shutterstock a se svolením firmy Hornbach

Výhody elektronického zabezpečení