Není nad univerzální lepidla?

Rubrika: Market

Univerzální lepidlo! Sen většiny kutilů i občasného uživatele lepidel. Proč mít v šuplíku pět lepidel, když si mohu koupit jedno univerzální na všechno? A kdyby ještě „vydrželo“ mnoho let, než ho spotřebuji, a „nezatvrdlo“. To vše jsou otázky a dohady, na které se v tomto článku pokusíme odpovědět.

Pravda není ani na jedné straně. Opravdu existují „univerzální“ lepidla, se kterými si poradíme ve většině případů. Ovšem 100% univerzální lepidlo na vše mít v šuplíku opravdu nelze. Někdy je v něm rozpouštědlo, které leptá některé materiály (plasty, polystyren apod.), někdy nevyhovuje barva, tepelná odolnost, lepidlo není pružné nebo neodolává vodě. A takto bychom mohli ve výčtu různých omezení pokračovat.

UHU STRONG

Jedno z lepidel, o kterém jsme se již zmínili. Rychlé skoro jako vteřinovka, ale na rozdíl od ní pružné a odolné vodě. Vhodné i pro lepení větších ploch, což vteřinová lepidla neumožňují. Lepidlo stačí nanést na jeden z lepených povrchů, spojit a do 30 sekund spasovat. Hotovo!

 

UHU POWER

Kontaktní lepidlo čiré barvy. V minulém díle seriálu bylo o kontaktních lepidlech napsáno hodně. I proč jsou hodně univerzální. Na druhou stranu je jejich použití a práce s nimi pro mnoho lidí složitá. Určit savost, odpařit rozpouštědlo…

UHU MAX REPAIR

Novinka, která vyplňuje mezeru na trhu s „uni“ lepidly. Přidané vlastnosti, které předchozí lepidla neměla, z něj činí možná jedno z nejuniverzálnějších lepidel.

Lepidlo je gelové konzistence, nestéká a dobře se nanáší. Stačí jen na jednu stranu. Žádné odvětrávání rozpouštědla, protože lepidlo ho neobsahuje. Nehrozí nebezpečí naleptání materiiálů – např. polystyrenu. Po vytvrzení je lepidlo extrémně pružné a pevné.

Je bez rozpouštědel a odolává vysokým teplotám. Od −40 °C až do +120 °C. Opravené nádobí lze mýt bez problémů v myčce nádobí.

Lepidlo je čiré – spoje nejsou viditelné. Nemusíme se bát použít všude tam, kde lepený spoj přichází do styku s vodou. Lepidlo a tudíž i spoj jsou voděodolné. Nevadí, když nám kousek materiálu chybí, lepidlem můžeme vyplnit i spáry a doplnit chybějící materiál.

Hodí se všude tam, kde jsou opravy a spoje vystaveny vibracím a otřesům. Opraví i lepené či protržené těsnění. Pokud chceme mít spoj „neviditelný“, lze jej jednoduše po vytvrzení přetřít!

Vysoká elesticita umožňuje lepit i extrémně pružné a namáhané materiály. Gumové nášlapy na schodech, holínky, rybářské kalhoty i neopreny, plachty a mnoho jiného již není problém.


Poraďte se s odborníkem:

Ing. Daniel Drobný Vám radí a vysvětluje, kudy na to.


Několik rad

Lepidlo umožňuje korekci spoje po dobu 5 minut.

Plné zatížení spoje a využití slepeného materiálu je možné po 24 hodinách.

 

 

Komerční prezentace

Není nad univerzální lepidla?