Několik pil v jedné pile

Rubrika: Dílna

Pokud hledáte víceúčelový nástroj pro různé typy řezání, mohla by vám vyhovovat pila Dremel DSM 20. Řeže dřevo, plech, plasty i dlaždice a umí to velmi přesně.

Dremel DSM 20

Dreme lDSM20 je víceúčelová kompaktní pila, mezi jejíž hlavní přednosti patří podle výrobce vynikající viditelnost na obrobek. Mezi výrobky značky Dremel tvoří další z už tradiční řady univerzálních nástrojů pro kutily, ale i modeláře, umožňujících mnohostranné použití a snadnou a pohotovou výměnu nástavců. V případě této pily jde především o systém několika typů řezných abrazivních kotoučů, které dovolují velmi přesný a snadný řez několika druhů materiálů.

Dremel DSM 20

S pilou Dremel můžete provádět přímé, ponorné a zarovnávací řezy v materiálech s tloušťkou až dvacet milimetrů. V nabídce příslušenství je řada abrazivních řezných kotoučů, které v kombinaci s odsávacím prachovým adaptérem umožňují čistou a přesnou práci se dřevem, s kovem, plastem, keramikou a dlaždicemi. Tato sada obsahuje tři nástavce, které zlepšují řezací schopnosti nářadí Dremel DSM20. Řezání rovnoběžně s hranou obrobku je jednoduché díky hranovému vodítku, zatímco vodicí lišta může být používána k rychlému a efektivnímu řezání dřeva.

Sádrokarton i podlahy

Dremel DSM 20

Lehká a dobře padnoucí pila je vybavena motorem o výkonu 710W. Ten se rozhodně neztratí, pokud potřebujete, aby nářadí pořádně zabralo. Využijete ho například pro řezání sádorkartonových desek a dobrým pomocníkem může být i při kladení laminátových nebo dřevěných podlah. Při této práci zvládá Dremel velmi rychle zejména dokončovací řezy a detaily a zvláště v těchto případech oceníte i zmíněnou dobrou viditelnost na řez. Součástí výbavy pily je i nastavitelný hloubkový doraz, který přispívá k pohodlné práci. V řadě případů oceníte i nástavec na vysavač pro odsávání prachu.

Pilu dodává výrobce v plastovém kufříku a součástí balení je i univerzální karbidový řezný kotouč, tři kusy kovového a plastového řezného kotouče, nástavec pro vysavač, hranové vodítko a vodítko řezačky. Výrobcem doporučená cena pily je 3599 korun.

www.dremel.cz

TEXT: RICHARD GURYČA
FOTO: AUTOR, DREMEL

Několik pil v jedné pile