(Nejen) za keramikou do Berouna

Líbí se vám barevné keramické nádobí nebo obdivujete různé originální doplňky do interiéru i na zahradu vytvořené z keramiky? Neváhejte a přijeďte 3. a 4. května do Berouna, kde se konají XII. Jarní hrnčířské a řemeslné trhy. Na 280 uměleckých řemeslníků z celé republiky i ze zahraničí (například z Maďarska, Polska, Německa) tu bude na centrálním Husově náměstí nabízet své výrobky nejen z keramiky, ale například i z textilu, dřeva, kůže a dalších materiálů – letos se ve větší míře představí prestižní tradiční řemeslo: sklářství.

 

Zahradní keramika Gabriela Vacha

 

Berounské trhy mají svou neopakovatelnou atmosféru, návštěvníka lákají nejen stánky se spoustou originálních rukodělných výrobků ke koupi nebo aspoň obdivování, ale i množství stánků s širokou nabídkou občerstvení, jakou najdete málokde. Pobyt vám zpříjemní i hudební vystoupení. Trhy můžete navštívit v sobotu od 8 do 18 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin.
A pokud vám po prohlídce trhů ještě zbude čas, vystoupejte třeba na některou z městských bran nebo si vyšlápněte na Městskou horu s medvědáriem a rozhlednou. Nakonec se můžete nechat zlákat některou z berounských cukráren nebo kaváren.

 

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: MICHAL TVRZ A ARCHIV

 

 

(Nejen) za keramikou do Berouna