Odolná jednošichtovka

Zábradlí, ploty nebo zárubně dveří vyžadují tvrdší, mechanicky odolnější barvu než třeba střechy či okapy, kde je s ohledem na možné změny teplot preferována hlavně pružnost. Primalex rozšířil nabídku o další jednovrstvou barvu, tzv. jednošichtovku. Primalex Jednovrstvá barva 2v1 poskytuje kovovému povrchu vysokou antikorozní ochranu a zároveň jej ochrání jako vrchní krycí barva a dodá mu atraktivní vzhled. Novinka je ideálně vhodná na kovové povrchy především z oceli, železa, hliníku a litiny. Prodává se v celkem devíti již z výroby obarvených variantách (tzv. ready-mixy) a navíc jako báze ke kolorování.

 

 

Standardní nátěrový postup vyžaduje kromě pečlivé přípravy podkladu nejprve použití základní antikorozní barvy a následně vhodné vrchní krycí barvy podle typu povrchu ve dvou, lépe třech vrstvách. S tzv. „jednošichtovkou“, neboli jednovrstvou barvou, není třeba shánět dvě různé nátěrové hmoty a zpravidla vystačíme s celkem dvěma až třemi vrstvami. Jednovrstvá barva totiž kombinuje vlastnosti základního antikorozního nátěru a současně vrchní barvy.

Primalex Jednovrstvá barva 2v1_0-75l

Novinku Primalex Jednovrstvá barva 2v1 lze použít přímo na ocel, železo, hliník a litinu. Je vhodná pro renovace i nové nátěry dosud nenatřených povrchů, k přímým nátěrům kovů ve venkovním i vnitřním prostředí. Nátěr rychle schne, má dokonalou přilnavost, je vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům, což zaručuje jeho dlouhodobou životnost. Finálně natřený povrch vyniká jemným atraktivním pololeskem.

 

Primalex Jednovrstvá barva 2v1_báze pro tónování

Vyšší tvrdost a mechanická odolnost nátěru
Na rozdíl od Jednovrstvé barvy 3v1, kterou Primalex představil již v loňském roce, vykazuje aktuální novinka výrazně vyšší tvrdost a mechanickou odolnost, což oceníte především při nátěrech zábradlí, plotů, žebříků nebo dveřních zárubní. Zároveň však nátěr zůstává elastický. A protože Primalex pro Jednovrstvou barvu 2v1 doporučuje ředidlo S 6006 BEZAROMATIK, nabízí se její použití nejen v exteriéru ale i v interiéru.
Novou Primalex Jednovrstvou barvu 2v1 je možné zakoupit v jednom z devíti atraktivních, již z výroby obarvených odstínů, a to ve variantách: bílá, šedá, červenohnědá, hnědá, modrá, zelená, černá, stříbrná a zlatá.
V Kolorovacích centrech Primalex (seznam na www.primalex.cz) vám navíc na počkání namíchají novinku do dalších 175 atraktivních odstínů RAL. Celkem tak Primalex Jednovrstvá barva 2v1 umožňuje výběr ze 184 odstínů.

Více informací najdete na www.primalex.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: PRIMALEX

Odolná jednošichtovka