Nářadí na stěně

Rubrika: Dílna

Ať už v dílně, nebo v zahradním domku na nářadí poslouží k přehlednému uložení nářadí a náčiní různé nástěnné systémy.

 

Zahradní nářadí Fiskars je konstruováno tak, aby se na stěnu dalo zavěsit na libovolný hák či trn

 

Především výrobci zahradního nářadí mívají v nabídce systémové držáky, které jsou často vymyšlené přímo na míru konkrétním výrobkům dané značky. Samozřejmě jsou mnohé prvky těchto nástěnných lišt univerzální a poslouží pro uložení nářadí i od jiných firem. Příkladem mohou být držáky Gardena, které umožňují uchycení běžných dřevěných či kovových násad, současně ale mají některé úchyty tvarované speciálně pro jednotlivé komponenty svého originálního systému Combi. Základem bývá hliníková lišta, na níž se jednotlivé držáky nasouvají a lze pak jednoduše nastavit jejich polohu a vzájemné rozteče.

 

BlackHook pomůže udržet v zahradním náčiní pořádek a zorganizovat prostor tak, abyste měli vše po ruce

 

Pověste to na hřebík
Dalším způsobem umístění nářadí na stěnu může být využití libovolného háku či primitivního hřebíku. Předpokladem ovšem je, že výrobce na to myslel při konstrukci samotného náčiní nebo jeho pouzdra. Tak třeba výrobce legendárního nářadí pro les a zahradu, firma Fiskars, má snad na každém svém produktu nějaké „oko“, které můžeme využít k zavěšení. Například u seker je tato funkce dokonce zdvojena, protože se dodávají s plastovým pouzdrem, jež lze pověsit, a vedle toho je ještě otvor pro zavěšení na konci topůrka.

 

Gardena nabízí závěsné lišty s univerzálními úchyty i speciálními držáky pro své vlastní nářadí

 

Univerzální řešení
Do třetice všeho dobrého máme k dispozici univerzální závěsné systémy reprezentované třeba výrobkem G21 BlackHook. Díky variabilitě háků je vhodný na bezpečné zavěšení téměř každého druhu nářadí, ale i sportovního náčiní či úklidových prostředků. Lze ho využít v dílnách, garážích a dalších technických i obytných místnostech.
Závěsný systém je tvořen kovovou lištou připevněnou na stěnu a závěsnými háky a držáky opatřené gumovým ochranným návlekem, které se na lištu jednoduše zavěsí. Pomocí spojnicí lze lišty spojovat a plastovými záslepkami pak můžete lišty zakončit. Vedle háků nejrůznějších tvarů jsou k dispozici i police nebo drátěné i plné koše na uložení drobností, které nelze pověsit. Vybrané prvky mají nosnost několik desítek kilogramů.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: FISKARS, G21, GARDENA

Nářadí na stěně