Nakrmte svůj trávník

Rubrika: Zahrada

Dokončili jste obnovu nebo výsev trávníku? Tím ovšem práce nekončí. Kromě častého zavlažování vás totiž čeká ještě pravidelné hnojení.

Krásný trávník potřebuje přísun hnojiva (Gardena)

Také trávník, aby prosperoval, potřebuje „krmení“. Nadsázku nechme stranou, ale bez pravidelného přísunu živin v průběhu celého vegetačního období nebudete mít svěže zelený travní koberec. Společnosti, které speciální hnojiva vyrábějí, vytvořily komplexní systémy pro hnojení trávníku.

Hnojiva pro rychlý jarní růst

Na počátku vegetační sezony můžete použít různé startéry, určené především pro rychlý jarní růst trávy, které působí i při nižších teplotách, například Spring P56, Agro Start, Start WOLF-Garten LH-MU 100.

Nádobu s hnojivem zapojíte na všechny zahradní rychlospojky a do 3 minut pohnojíte 100 m2 plochy. Účinkuje do 24 hodin

Dále jsou tu prostředky pro zakládání travních ploch a obnovu trávního pažitu po celé vegetační období. Obvykle mají prodloužený účinek, jsou obohacené o hořčík, fosfor a celou řadu stopových prvků. Doporučuje se používat je k regeneraci v průběhu celé sezony.

Během roku (přibližně od poloviny března do srpna) se zaměřte na hnojiva s obsahem pozvolna se uvolňujícího dusíku, který velmi dobře podporuje růst trav a odnožování stébel. Ve spojení s hořčíkem a stopovými prvky je dokonalou výživou pro všechny typy trávníků.

Trávníkové hnojivo s prodlouženým účinkem je určeno pro použití v průběhu celého vegetačního období

Pro přihnojování během vegetace jsou vhodná ve vodě rozpustná hnojiva (například Kristalon, Substral nebo Turbo zelený trávník), která se aplikují spolu se zálivkou. Existují dlouhodobá hnojiva, působící až šest měsíců.

Speciality – kombinovaná hnojiva

Na trhu ovšem najdete i specializované kombinace, které kromě hnojení nabízejí ještě něco navíc. Například účinek proti mechu (Expert) nebo kombinované hnojivo, které vyživuje trávník a zároveň ho udržuje v bezplevelném stavu (Travin), prostředek s účinkem proti krtkům nebo hnojivo obohacené o bakterie urychlující rozklad travní plsti (Floria).

K dispozici jsou i speciální hnojiva (například Dolomitický vápenec s vysokým obsahem vápníku, který snižuje kyselost půdy). Zdraví a růst trav podpoří také přirozené hnojivo, které vzniká z posečené trávy po mulčování.

www.agrocs.cz, www.aros.cz, www.floria.cz, www.wolfgarten.cz, www.eurogreen.cz

text: Helena Štětinová
foto: Wolf-Garten , Gardena , Aros

Nakrmte svůj trávník

Nakrmte svůj trávník