Nakrmte svůj trávník

Dokončili jste obnovu nebo výsev trávníku? Tím ovšem práce nekončí. Kromě pravidelného zavlažování vás totiž čeká ještě pravidelné hnojení.

 

Krásný trávník potřebuje přísun hnojiva (Gardena)

 

Také trávník, aby prosperoval, potřebuje „krmení“. Nadsázku nechme stranou, ale bez pravidelného přísunu živin v průběhu celého vegetačního období, nebudete mít svěže zelený travní koberec. Společnosti, které speciální hnojiva vyrábějí, vytvořily komplexní systémy pro hnojení trávníku.

_______________________________________________________________________

Další články speciálu Trávník na jaře:

Choroby trávníku

Vertikutace a provzdušnění trávníku

Na trávník s hráběmi

Vyžeňte krtka

Trávník hustý, zdravý, zelený

________________________________________________________________________

 

Nádobu s hnojivem zapojíte na všechny zahradní rychlospojky a do 3 minut pohnojíte 100 m2 plochy. Účinkuje do 24 hodin

Hnojiva pro rychlý jarní růst
Na počátku vegetační sezony můžete použít různé startery, určené především pro rychlý jarní růst trávy, které působí i při nižších teplotách, například Spring P56, Agro Start, Start Wolf Garten LH-MU 100.
Dále jsou tu prostředky pro zakládání travních ploch a obnovu trávního pažitu po celé vegetační období. Obvykle mají prodloužený účinek, jsou obohacené o hořčík, fosfor a celou řadu stopových prvků. Doporučuje se používat je k regeneraci v průběhu celé sezony.
Během roku (od poloviny března do srpna) se zaměřte na hnojiva s obsahem pozvolna se uvolňujícího dusíku, který podporuje růst trav a odnožování stébel. Ve spojení s hořčíkem a stopovými prvky je dokonalou výživou pro všechny typy trávníků.
Pro přihnojování trávníku během vegetace jsou vhodná ve vodě rozpustná hnojiva (například Kristalon, nebo Turbo zelený trávník), která se aplikují spolu se zálivkou.

 

Trávníkové hnojivo s prodlouženým účinkem je určeno pro použití v průběhu celého vegetačního období

 

Speciality – kombinovaná hnojiva
Na trhu ovšem najdete i specializované kombinace, které kromě hnojení nabízejí ještě něco navíc. Například účinek proti mechu (Expert), nebo kombinované hnojivo, které vyživuje trávník a zároveň ho udržuje v bezplevelném stavu (Travin), prostředek s účinkem proti krtkům, nebo hnojivo obohacené o bakterie, urychlující rozklad travní plsti (Floria).
K dispozici jsou i speciální hnojiva (například Dolomitický vápenec s vysokým obsahem vápníku, který snižuje kyselost půdy). Zdraví a růst trav podpoří také přirozené hnojivo, které vzniká z posečené trávy po mulčování.

 

 

Náš TIP:

Travní směs s hnojivem

Na rekonstrukci poškozeného trávníku lze využít například travní směs Obnova 2 in 1, nebo Travní náplast, které se dodávají s hnojivem a slouží k regeneraci všech typů trávníku, který obnoví již během čtyř týdnů.

 

 

Text: Helena Štětinová
Foto: Wolf Garten, Gardena, Aros

Uložit

Uložit

Nakrmte svůj trávník