Nábytek se vzorem

Chcete-li přidat do interiéru prvek, který upoutá na první pohled, pak právě nábytek se vzorem je ta pravá volba. Víte, jaký kousek by se k vám hodil nejlépe?

Vzor vybírejte podle celkového stylu svého interiéru. Proužky jsou velmi univerzální a hodí se téměř všude, hodně však záleží na barevné kombinaci. Výrazný geometrický motiv bude slušet modernímu kousku, můžeme jím však docílit efektního kontrastu, pokud jej použijeme na tvarově složitějším historizujícím nábytku. Skoro vždycky s ním vypadají skvěle různá retro křesílka z poloviny 20. století. Romantický květinový motiv zase pěkně vynikne v podobně laděném interiéru.

malované skříňky

Malovaný květinový dekor promění nábytek k nepoznání (Foto: Fler, Dvadílna)

Proužky, puntíky a květiny

proužkované křeslo

Decentní proužky umí s jednobarevným interiérem divy (Foto: Elmina)

Různých efektů lze dosáhnout také volbou velikosti vzoru. Rozměrnější motivy podtrhnou tvar nábytku, menší či méně kontrastní se při pohledu z dálky slijí a tkanina vypadá jednobarevně. Není proto od věci při výběru potahové látky odstoupit pár kroků vzad a prohlédnout si tkaninu z větší dálky.

Zaexperimentovat si s potahovou látkou můžete třeba i na taburetech a čalouněných stoličkách. U mohutných sedacích souprav buďte s použitím výrazných vzorů opatrnější a výrazný dekor zkuste uplatnit třeba jen na polštářích.

Skříňky, které nenudí

Vzor můžete uplatnit nejen na čalouněném nábytku, ale i na skříňkách, komodách či stolcích. Ani zde se nemusíte nechat omezovat nabídkou v obchodech, ale můžete využít vlastní fantazii a šikovné ruce. Vzor pak lze vytvořit pomocí šablon, dekoračního vzorovaného válečku nebo jej namalovat rukou.

barevná komoda

Čela zásuvek lze nápaditě ozdobit pomocí šablon (Foto: Fler, MaJas handmade)

Rychlá proměna

Efektní a rychlé změny můžete docílit, použijete-li na nábytek vzorovanou tapetu. Stačí zvolit vhodný motiv a ten nalepit na dvířka či čela zásuvek.

Text: Veronika Cerhová
Foto: se svolením firem Elmina, Fler/Dvadílna, Fler/MaJas handmade

Nábytek se vzorem