U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Na podzim kopejte, na jaře se koupejte!

Kategorie: Stavba | Autor: ml

Léto skončilo a možná, že po tom, co “rozkvetla” voda v mnoha nádržích i na koupalištích, zalitovali jste, že nemáte vlastní bazén. Nejlepší dobou, kdy věc trvale vyřešit zahájením stavby vlastního zapuštěného bazénu ze železobetonové konstrukce, je právě podzim.

Důvodů pro tzv. rozloženou stavbu je víc. Tím nejpodstatnějším je, že peníze, jež musíte investovat, je možné rozdělit do dvou splátek. Nejdříve zaplatíte za hrubou stavbu a teprve na začátku koupací sezony za zbytek. Na podzim nebo začátkem zimy provede firma základní výkop, do kterého zednická četa sestaví konstrukci, vyplní ji ocelovou výztuží a betonem. Pomocí metody ztraceného bednění netrvá hrubá stavba bazénu jakéhokoli rozměru a tvaru déle než jeden týden. Pak nastává dostatečně dlouhá doba, kdy může zemina pracovat a dokonale slehnout. Na jaře nebo začátkem léta, když se rozhodnete, že se chcete ve svém novém bazénu poprvé vykoupat, stačí jediný den k natažení lineru a dokončení elektrického připojení a zapojení filtrační jednotky. S tím souvisí i další výhoda: s prvními jarními paprsky už může být okolí bazénu obklopeno svěže zeleným trávníkem a kvetoucími květinami. Špína, prach a hluk, které s sebou každá stavba nutně nese, budou patřit podzimní minulosti.

***

Několik rad pro správný výběr bazénu

Než se pustíte do stavby bazénu, je dobré se rozhodnout, jaká velikost bude právě pro vás a vaši rodinu optimální. Je dobré zamyslet se i nad jeho tvarem – nemusí být jen obdélníkový, jak ho známe z koupališť. Například tvar ledvinky příjemně oživí prostor zahrady. Včas se také informujte, kolik času vám zabere údržba a raději investuje nějakou korunu navíc do kvalitního vybavení. Před podepsáním smlouvy si nezapomeňte zjistit, zda inzerovaná cena znamená kompletní výstavbu na klíč včetně vybavení, nebo jestli se jedná pouze o základní cenu. A není na škodu vyptat se na záruční a pozáruční servis firmy.

Náš tip

Časopis BAZÉNY je určen všem, kteří se rozhodují pro stavbu bazénu, sauny, fitness nebo plánují jejich optimální provoz. Stojí 59 Kč a můžete si ho objednat na tel.: 800 444 445, na e-mailové adrese: karolina.nedbalova@provolnycas.cz nebo objednávku zaslat na adresu: Časopisy pro volný čas, s.r.o., Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4.

Hlavní důvody pro rozloženou stavbu

1. Finanční úleva: platba rozložená do dvou splátek – podzim/jaro.

2. Zemina okolo výkopu přes zimu dokonale slehne.

3. Na jaře a hlavně během koupací sezony se můžete těšit pohledem na zelený trávník a kvetoucí květiny, aniž by vás rušilo rozbagrované okolí bazénu.

4. Bazén si poprvé napustíte přesně v den, kdy vy budete potřebovat.

Jak velký bazén?

Pro kondiční plavání stačí rozměr 2,5 x 4,5 m a protiproud.

Pro rodinné koupání je třeba bazén nejméně 6 x 3 m.

Minimální hloubka bazénu má být 1 m. Ideální hloubka pro plavání dospělých je 1,2 m.

Chcete stavět bazén? Neváhejte se informovat u firmy BAZÉNY DESJOYAUX

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: foto BAZÉNY DESJOYAUX

Na podzim kopejte, na jaře se koupejte!