U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNIHY

Kategorie: Vánoční dárek – speciál | Autor: MARTINA LŽIČAŘOVÁ

Pro zábavu i poučení

52 nápadů na každý týden v roce

kolektiv autorek

Vydal Computer Press

128 stran, cena 249 Kč

Sedm autorek vybralo nejlepší ze svých nápadů pro každou roční dobu a příležitost. Nabízejí nejrozmanitější výtvarné techniky, postupy dokumentované slovem i fotografiemi. Vyrobit si můžete doplňky do interiéru, dárky, dekorace i součásti šatníku.

Což takhle dát si … mrkev

(dýni, špenát, chřest, švestky, fazole)

Lenka Požárová

Vydal O. O. T. B. Solutions

58 stran, cena 199 Kč

Každý díl vtipně napsané kuchařky obsahuje zhruba padesát nápaditých a přitom jednoduchých receptů s hravými názvy a lákavými fotografiemi. I když hlavní surovinou je zelenina či ovoce, najdete tu recepty polévek, pomazánek, předkrmů, bezmasých i masitých jídel i dezertů. Kuchařka má praktickou kroužkovou vazbu. Objednávejte na www.zapalena-kucharka.cz.

Tvoříme z přírodních materiálů

Petra Vondrová

Vydal Computer Press

40 stran, cena 149 Kč

Technika land-art pro děti. Ze snadno dostupných přírodnin a zbytkových materiálů si vytvoří originální hračky, dárky a dekorační předměty. V knize najdou 10 zajímavých nápadů s podrobným návodem výroby a barevnými fotografiemi.

Kam v jižních Čechách

Eva Obůrková

Vydal Computer Press

128 stran, cena 299 Kč

V knize z edice „Kam“ najdete 400 tipů na výlety po celých jižních Čechách, doplněné mnoha fotografiemi a ilustracemi. Publikace obsahuje ověřené kontakty – telefony, internetové stránky. V orientaci vám pomůže mapa a podrobný rejstřík.

Tvoříme z věcí kolem nás

Petra Vondrová

Vydal Computer Press

48 stran, cena 149 Kč

Pop-art pro děti. Celkem 15 zajímavých nápadů na výrobu nevšedních hraček, dárků a dekorací, s podrobnými návody a barevnými fotografiemi. Jako materiál poslouží snadno dostupný odpadní a zbytkový materiál.

Vázání knih

G. Marchesi, M. Parolini,V. Sucato

Vydal Computer Press

88 stran, cena 249 Kč

Mistři v oboru uměleckého knihařství vám poradí, jak si vlastnoručně svázat své oblíbené knihy, prozradí, z jakých nejvhodnějších materiálů lze knihu vyrobit, jak nejlépe opravit poškozenou vazbu či jak hotové knižní desky originálně vyzdobit. Díky podrobnému výkladu a názorným fotografiím může do tajů knihařství proniknout opravdu každý.

Vánoční nápady

Vladimíra Pečínková

Vydal Computer Press

60 stran, cena 129 Kč

Různé techniky a nápady na vánoční doplňky,originální dekorace, ale také dárky pro vaše blízké na vás čekají ve formě fotografických návodů, podle kterých výrobu zvládne opravdu každý. Autorka vás svými projekty provede celým svátečním obdobím od Mikuláše přes Advent až po Tři krále.

Soutoky řek na území Čech, Moravy a Slezska

Vít Ryšánek

Vydalo Libri

240 stran, cena 290 Kč

S knihou navštívíte téměř 60 soutoků našich nejznámějších řek, dozvíte se, jak se na ta místa dostat i zajímavosti o řekách, jejich okolí, městech a památkách. Nechybí barevné fotografie a rejstřík vodních toků. Knihu ocení nejen turisté.

***

Knihy z nakladatelství Libri a Computer Press si můžete objednat písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Táborská 979/5, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: knihy@provolnycas.cz, nebo SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVC_KNIHY_NAZEV_KNIHY_JMENO_ADRESA. Cena SMS je 3 Kč, _=mezera. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

www.knihy.cpress.cz, www.zapalena-kucharka.cz, www.libri.cz

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO: ISIFA A ARCHIV

KNIHY