U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Milí čtenáři, a zejména čtenářky!

Kategorie: | Autor: Martina Lžičařová

Ženy – naše čtenářky musím speciálně pochválit, protože do naší tematické fotografické soutěže tentokrát přispěly jenom ony. Kromě toho, že nás ženy pozorně čtou, také pilně píšou, fotí a není jim zatěžko obrázky poslat do redakce. Za odměnu jsem pro ně vybrala obzvlášť hezký dárek a těm šťastným, jejichž dopisy jsme otiskli, přeji, aby si jej pěkně užily.

K dopisům mám ještě jednu, vlastně dvě poznámky. Za prvé: Jsem si vědoma, že by bylo vhodné za každý došlý dopis a příspěvek aspoň poděkovat. Není to v našich silách, ale věřte, že žádný dopis v koši nekončí. Za druhé: Obrázky, které posíláte emailem, ukládejte v tradičních formátech jpg nebo tiff a s jejich zmenšováním to, prosím, nepřehánějte.

Tak, a teď k dubnovému číslu. Úvodní reportáž je sice pod rozkvetlou třešní a také obrázky k dalším materiálům jsou pěkné „zelené“, připravte se však i na zimní šok u příspěvku Chalupa je hra. Ač paní Strýčková z České televize poslala obrázky hliněného domu přímo z doby natáčení televizního pořadu, my jsme se posunuli v čase o trochu dál. Nepředstavujeme vám staveniště, ale již postavený dům, který byl právě krásně pocukrovaný čerstvě napadlým sněhem.

Shodou okolností jsem se včera s Jaroslavem Duškem, spolumajitelem domu, setkala. Ptala jsem se, proč je dům ve výsledku tak drahý, když to původně měla být rychlá a levná stavba? Přiznal, že kdyby měl čas na přípravu, zapátral by někde po bouračkách po použitelných oknech. Okolnosti jej donutily zadat výrobu oken a dveří na míru, navíc si vymyslel krásné kulaté okno z polykarbonátu ve špičce kupole, a tak se jenom cena oken vyšplhala ke 160 tisícům korun. Dalšími drahými položkami byly komín a kamna, ostatní materiál byl skutečně za babku. Na závěr mě ještě pozval, ať se na dům do Jindřichovic pod Smrkem přijedeme podívat, že si ho můžeme i uvnitř prohlédnout. Jeho kamarádka, která v domě bydlí, prý každého zájemce ráda uvítá. Takže, kdybyste nevěděli, kam na první jarní výlet…

O autorovi| Martina Lžičařová šéfredaktorka

Popisy k obrázkům

Milí čtenáři, a zejména čtenářky!