U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Milí čtenáři,

Kategorie: | Autor: Martina Lžičařová

včera jsem si znovu uvědomila, jak je dobré být ostražitý vůči „výhodným“ nabídkám. Zavolala mě pracovnice jedné společnosti, kterou není nutné jmenovat, že mi před časem poslali novou kartu a že s ní souvisí řada služeb. Zdůraznila, že díky této úžasné kartě si můžu půjčit spoustu peněz a hned sluchátko zahltila dalšími pozitivy, které jsem ani nestačila vnímat.

Právě proto, že jsem si nedávno nějaké peníze na bydlení půjčila, bych další půjčku již neriskovala. Nevím, zda stejně uvažují i ostatní, ale připadá mi, že podobně výhodných možností, jak přijít k penězům, je jako hub po dešti. Ale nikdo již neupozorňuje, že nejde jen o to půjčit si, nebo dokonce napůjčovat si, ale také splatit. A to za vás nikdo neudělá.

Půjčky jsou dnes módní. Na splátky můžete mít auto, dům, bazén, televizi, dovolenou, dokonce i vánoční dárky. Rychlé štěstí za rychlé peníze, které se pak dlouho a nekonečně pomalu splácí. Přitom by bylo moudré postupovat i opačně. Kromě populárního stavebního spoření si včas pořídit i důchodové a s předstihem se tak zajistit na stáří. Je zvláštní, že na odchod do důchodu se spousta lidí těší jako na sladkou odměnu za roky těžké dřiny a také si dělá plány, jak naloží s volným časem, ale již nemyslí na finanční stránku věci. Od státu pravděpodobně můžeme do budoucna čekat jen nutné minimum. A za co chcete cestovat po světě, věnovat se koníčkům a ještě udržovat dům, chatu, zahradu?

Možná teď, když skončily prázdniny a vracíme se k běžným povinnostem, přišel i ten správný čas zodpovědně se zamyslet nad budoucností a založit si penzijní spoření. Kdo ví, třeba tyhle peníze budeme jednou potřebovat na nové auto, abychom i v důchodu pohodlně dojeli na chatu, nebo bude nutné opravit na chalupě pavlač, postavit kolem zahrady plot nebo zatoužíme natřít svůj srub podle vzoru v tomto Chataři chalupáři…

O autorovi| Martina Lžičařová, šéfredaktorka

Popisy k obrázkům

Milí čtenáři,