U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Sekundová lepidla SUPERCEYS(r):

Kategorie: Stavba | Autor: Jiří Janouškovec

výborná kvalita•jednoduché lepení•praktické balení

Výrobky (lepidla a tmely) značky Ceys jsou na českém trhu pouhé dva roky, ale i za tuto krátkou dobu si našly početnou řadu příznivců. K těm, které zaujaly odbornou i laickou veřejnost, patří sekundová lepidla Superceys(r) (kyanoakrylátová). Jsou zajímavá nejen svými vlastnostmi (snesou zátěž až 200 kg/cm2, zaschnou za tři sekundy), ale též nápaditým řešením jejich aplikace, plně respektující požadavek rychlého a přesného nanášení lepidla a plné funkčnosti po celou dobu životnosti. Nespornou předností je, že umožňují snadné otevření a uzavření bez potřísnění prstů! Po zaschnutí jsou transparentní.

Náš test

Sekundová lepidla Superceys(r) jsme se rozhodli testovat především proto, že patří k těm, která se v domácnostech běžně, ne-li nejčastěji, používají. Superceys(r) sekundové lepidlo – tužka má výborně vyřešenou aplikaci i skladování. Prostřednictvím tužky je možné nanést přesné množství lepidla. Poté stačí špičku tužky otřít hadrem nebo savým papírem a poté bezpečně uzavřít. Lepidlo je prodáváno v balení 2 g a stojí 84,90 Kč. Aplikaci jsme ověřovali na prasklém oušku hrnku z růžového porcelánu. Žiletkou jsme mírně zvětšili mezeru, zakápli lepidlem, žiletku jsme vyjmuli. Krátký stisk rukou stačil k pevnému spojení. Superceys(r) sekundové lepidlo – štěteček pomohlo opravit “angličáka” z ucelené sbírky. Dveře autíčka praskla po pádu na zem. Odhadli jsme, že autíčko je vyrobeno z hliníku. Poté, co jsme upravili povrch přesně podle návodu, nanesli jsme štětečkem lepidlo, oba díly jsme na okamžik přitiskli k sobě. Poté, co byl spoj pevný, jsme přebytečné lepidlo setřeli odstraňovačem sekundového lepidla. Lepidlo je prodáváno v balení 5 g a stojí 134,90 Kč. Odstraňovač sekundového lepidla je prodáván v balení 10 g a stojí 74,90 Kč. Hodnocení: V obou případech je výsledný efekt velmi dobrý. Neměli jsme možnost testovat pevnost lepeného spoje na přesném přístroji. Proto jsme zkusili “zničit” lepené místo dveří “angličáka” tahem (kolmým i na smyk) rukou. Mladý muž (198 cm, 115 kg, pravidelně navštěvující posilovnu) spoj 15 minut po jeho zatvrdnutí “nezničil”.

Co Superceys(r) lepí?

Buďme struční. Sekundovými lepidly Superceys(r) spolehlivě slepíte bakelit, gumu, kaučuk, kovy, mramor, kameninu, polyester, skelná vlákna, polykarbonát, plexisklo, porcelán, keramiku, tvrdé dřevo, doporučit je můžeme i na lepení skla, PVC (tvrdých plastů) či měkčených plastů a koženky.

POZOR! Lepené spoje do sebe musí přesně zapadat, plochy musí být suché a čisté! Nepoužívejte k lepení spojů zatížených vibracemi a vodou. Na ně použijte speciální lepidla Ceys(r).

Doporučujeme: Při práci se sekundovými lepidly Superceys(r) respektujte návod. K odstranění skvrn a zbytků sekundových lepidel z jakéhokoliv povrchu používejte odstraňovač sekundových lepidel Ceys(r). I ten jsme testovali. Záměrně jsme prsty natřeli lepidlem. Po zaschnutí jsme je potřeli odstraňovačem sekundového lepidla, otřeli hadříkem a poté umyli mýdlem a teplou vodou. Konečný efekt byl bez chyby.

Sekundová lepidla Superceys(r) na český trh dodává firma Marca CZ, s.r.o.

Testovali: Jiří Janouškovec, Zdeněk Nesvadba, Tereza Průšová

Distribuci výrobků Superceys(r) zajišťuje

Marca CZ, s. r. o.

Přišimasy 124

282 01 Český Brod

Tel.: 0203/65 71 22

Fax: 0203/65 71 21

Sekundová lepidla SUPERCEYS(r):