Malovaný ornament

na smaltovaném hrnku „plecháček – ptáčci“ vynikají modro-červeno-černé malůvky. 315 Kč (Fler, Nikol z Moravy)

Na smaltovaném hrnku „plecháček – ptáčci“ vynikají modro-červeno-černé malůvky. 315 Kč (Fler, Nikol z Moravy)

Stylizované holubičky a květy růží zpravidla vidíte na starších kusech nábytku a doplňcích, ale proč si jimi nezpestřit život, třeba v modernější podobě? Mohou být velmi hezké a dny nám zkrášlí lépe než importované motivy, protože jsou naše!

 

komoda byla vyrobena z masivní borovice, na bílém podkladě jsou modro-červené folklorní motivy. 2 409 Kč (Fler, vlastagabi)

Komoda byla vyrobena z masivní borovice, na bílém podkladě jsou modro-červené folklorní motivy. 2 409 Kč (Fler, vlastagabi)

malou kabelku easy mini No.209 zdobí díl z bavlny s rostlinným ornamentem. 850 Kč (Fler, madeINhome)

Malou kabelku easy mini No.209 zdobí díl z bavlny s rostlinným ornamentem. 850 Kč (Fler, madeINhome)

úložné trio velké Folk HONFLEUR se skládá z bedýnek na kolečkách a s víkem, které poslouží jako organizéry. 2 170 Kč (Fler, MaJas handmade)

Úložné trio velké Folk HONFLEUR se skládá z bedýnek na kolečkách a s víkem, které poslouží jako organizéry. 2 170 Kč (Fler, MaJas handmade)

Množství ornamentových maleb na stavbách, krojích, nábytku a třeba i na kraslicích vychází z místních výtvarných tradic a symbolizuje vztah lidí s tradicemi regionu. Právě tyto malby jsou plnohodnotným dědictvím naší tradiční lidové kultury.

ptáček barevňáček folklorní je kovový zápich dozdobený skleněnými a plastovými korálky. Ač není malovaný, inspirace lidovou tvorbou se nezapře. 188 Kč (Fler, mat.alena)

Ptáček barevňáček folklorní je kovový zápich dozdobený skleněnými a plastovými korálky. Ač není malovaný, inspirace lidovou tvorbou se nezapře. 188 Kč (Fler, mat.alena)

truhlice z litomyšlska je volnou replikou české lidové malby šatníku 19. století. Je nová, ale působí staře. 3 437 Kč (Fler, TalkFolk)

Truhlice z litomyšlska je volnou replikou české lidové malby šatníku 19. století. Je nová, ale působí staře. 3 437 Kč (Fler, TalkFolk)

dřevěná krabice s vysouvacím dnem malovaná tmavou modří a dekorovaná bílou barvou ve stylu modrotisku je určena na papírové kapesníky. 550 Kč (Fler, rolinda)

Dřevěná krabice s vysouvacím dnem malovaná tmavou modří a dekorovaná bílou barvou ve stylu modrotisku je určena na papírové kapesníky. 550 Kč (Fler, rolinda)

Text: Martina Lžičařová
Foto: archiv firem

 

 

Malovaný ornament