Přenosný bezkouřový gril Lotus

Rubrika: Market

Seznámení s Lotus Grily

Přemýšlíte, jestli existuje gril, který nekouří? Spory se sousedy kvůli štiplavému kouři Vás již omrzeli? Máte chuť na grilování, ale venku prší? S grily Lotus můžete všechny tyto starosti hodit za hlavu. Představujeme Vám první opravdu bezkouřový gril, který snadno a rychle můžete zapálit i v obýváku.

LotusGrill je jedinečný gril, vyvíjený za účelem co největší praktičnosti, přestože je gril na dřevěné uhlí, tak nekouří. Zdá se Vám to nemožné? Ale je to skutečně tak, firma Lotus si dala záležet s projektem toho grilu a vytvořila gril, který nekouří. Bezkouřovosti je dosaženo oddělením spalovacího prostoru od skapávajícího výpeku a nečistot. Grilování s tímto grilem je snadné, zdravé, rychlé prostě zábava a o to jde přeci především.

Díky velikosti a malé váze se dá LotusGrill snadno přenést, a bude vás snadno doprovázet při cestách ale i v domácnosti. Bez problému lze gril použít v kuchyni, na terase či balkonu. Gril dostanete v šikovné cestovní taštičce. Včetně základní sady podpalovače a uhlí. Grilovat můžete okamžitě po rozbalení grilu. Gril je dostupný ve třech velikostech, jedná se o průměr grilovacího roštu a v mnoha barevných variantách.

Gril na dřevěné uhlí, gril, který nekouří, gril, bez kterého se jednoduše neobejdete a gril, který si zamilujete. Ano to je LotusGrill.

Recenze Lotus Grill

V následujících řádcích se podíváme na tento malý „zázrak“ trochu podrobněji, lze věřit slovům výrobce o nulovém kouři? Je tak skvělý, jak se všude píše? My jsme tento gril pro Vás vyzkoušeli a naše hodnocení si můžete přečíst a sami se rozhodnout, zda za to stojí. Značka lotus jakby si leckdo pomyslel neodkazuje na sportovní vozy, ale jedná se o moderní německé grily. Tyto kousky se vyznačují kruhovým designem, kompaktními rozměry, barevnou odlišností oproti klasickým tmavým grilům a v neposlední řadě skvělou a poměrně jedinečnou funkčností.

  • Charakteristika Lotusu
  • Parťák na cesty – přenosný bezkouřový gril
  • Jak funguje Lotus Gril?
  • Příslušenství k Lotus grilům

Charakteristika grilů Lotus

Grily lotus jsou dostupné v několika barevných provedeních i velikostech. Stačí si pouze vybrat.
Klasická velikost grilu lotus je opravdu kompaktní, a gril se snadno přenáší, vejde se do kufru auta, na piknik, kamkoli Vás napadne. Prostě parťák na cesty, jak má být.
Větší varianta Lotus XL je již klasický zahradní gril, bez problému sním obsloužíte rodinné sešlosti nebo zahradní slavnosti. Gril už není úplně kompaktní, co se týče přenášení v rukou, výlety apod. Stále se ovšem bez problému vejde do kufru auta nebo do karavanu. Přenosné cestovní balení je opět součásti. A usnadní vám manipulaci. S tímto grilem se již nemusíte obávat příliš mnoha hostů nebo několika chodových menu, vše hravě zvládnete.

Poslední a největší variantou těchto grilů je Lotus XXL. Tento gril se již dodává s praktickým vozíkem a bez okolků již nahradí kdejakou venkovní kuchyni. Jako největší z rodinky již není úplně vhodný na cestování, ale dá se z vozíku vyjmout a umístit třeba do pergoly. Pokud máte velký kufr, umím si představit vzít tento gril třeba na chatu a dopřát si skvělé masíčko i tam.

Ať už Vás zaujme jakákoli velikost, gril seženete v několika barevných variantách, troufám si říct že ani s jednou možností neuděláte chybu. Praktické cestovní pouzdro obsahuje designový prvek, který je slazen s barvou grilu. V balení kromě pouzdra najdete i úvodní sadu pro první rozpálení, obsahující pytel uhlí a gelový podpalovač.

Bezpečnost grilu je zajištěna dvouplášťovou konstrukcí. Vnější mísa je vždy chladná, s grilem lze pohodlně manipulovat během grilování, pokud Vás například zaskočí déšť pohodlně si gril kamkoliv přenesete. Nemusíte se bát ani o vaše ratolesti nebo domácí mazlíčky o gril se nikdy nepopálí. Vnitřní část je vyjímatelná nerezová mísa, kterou snadno vyčistíte třeba i v myčce. Rošt se ke grilu prakticky zacvakává a není třeba se bát ani neopatrné manipulace. Gril sedí a drží naprosto dokonale.

Parťák na cesty – přenosný bezkouřový gril

Jak již bylo zmíněno výše, grily Lotus jsou kompaktní a dobře se s nimi manipuluje. Součástí grilu výrobce dodává i přenosnou textilní tašku, díky které se Vám gril bude snadno přenášet a po chvíli ho nedáte z ruky.
Kulatý design a spolu s barevným provedením zaručí, že gril zaujme všude kde se jej rozhodnete vytáhnout. Ať už gril donesete do parku, dovezete do kempu, či si jej vytáhnete na zimní zahradu nebo pergoly, vždy budete rádi že ho máte s sebou. Na materiálech se nešetřilo, a už při prvním uchopení máte pocit z kvalitně odvedené práce.
Nejmenší velikost grilu váží necelé 4 kila a jakýkoli přenos či transport je radost. Střední velikost hodíte bez problému do kufru auta. V ruce už se trochu přenese. I velikost XXL která je nejméně kompaktní se dá přesouvat. Po zahradě či domě využijete bez problému praktický vozíček, se kterým je gril dodáván. V případě převozu to opět lze. Gril z vozíčku vyjmete pomocí tří spodních šroubu a pokud máte šikovného kombíka pohodlně jej naložíte.
S těmito grily budete grilmastrem ať už jej vytáhnete doma, na zahradě nebo na výletě. Kdo jednou zkusí Lotus nechce vícekrát jinak.

Jak funguje lotus gril?

Určitě si kladete otázku, jak je možné, že gril nekouří, když se uvnitř grilu spaluje dřevěné uhlí? Myslím, že se všichni shodneme, že štiplavý zápach a kouř který vás pronásleduje ať si sednete kamkoliv nebude nikomu chybět. Průběžné inovace a lidská zvídavost dokázali vytvořit tento gril tak, že opravdu nekouří. Hlavní prim v tomto grilu hraje uzavřená a „oddělená“ spalovací komora, kde dochází k procesu hoření. Gril spaluje opravdu dřevěné uhlí, ovšem poradí si i s briketami. Toto palivo se dává do zásobníku, ale onen zásobník je kryt před skapávajícím tukem, výpekem či kusy masa. Tímto je dosáhnuto čistého hoření. Nevnikají karcinogeny látky a grilování se stává zdravé a bez kouře. Ve spodní části grilu je schovaný ventilátor, který ústí ve spalovací komoře, a díky přivedenému vzduchu je možné regulovat výkon a rychlost hoření zásob paliva. Je potřeba ovšem nezapomínat že maso na grilu pracuje, takže drobným prskancům nebo syčení masa se nevyhnete. Pokud si gril rozhodnete používat uvnitř domácnosti, a v závislosti na použitém masu doporučujeme mít otevřené minimálně jedno okno. Gril je vybaven vnitřní nerezovou mísou, která se dá snadno vyjmout a vyčistit. Nerezový rošt se ke grilu zaklapne a drží opravdu pevně. Nerezové části grilu můžete bez obav umýt i v myčce.

Příslušenství ke grilu Lotus

Grilování by určitě nebylo tak pohodlné, bez řádného příslušenství. Možností je opravdu spoustu. A když je příslušenství vymyšleno tak, aby vám to jakékoli grilování usnadnilo, je to prostě paráda.
V balení grilu je klasický nerezový rošt, na který můžete dokoupit rozšíření pro mnoho typů grilování. Velké oblibě se těší například pizza kámen s nepřilnavým povrchem, který můžete využít nejen pro přípravu pizzy, ale čehokoliv, co nechcete spálit. Takový štrůdl na grilu s přelivem horkých malin je prostě lahodná bomba.
Grilování je silně individuální záležitost. Fondue set LotusGrill to je něco, co určitě nevyužije každý, sám o sobě lotus je jeden z mála, který si troufl zařadit toto příslušenství do stálého prodeje. Osobně si myslím že je to jedině dobře. Představte si tu parádu až při posezení s přáteli necháte rozpustit sýr a všechny ty dobroty si do něj namočíte. Umím si představit i romantičtější využití. Například při oslavě s partnerem. Který gril tohle umí?
Neměli bychom zapomenout ani na grilovací kleště nebo mašlovačku, s odlehčením lze říci že se jedná o standardní příslušenství které je ovšem k dostání v barevné variantě shodné s vaším grilem.
Díky skleněné poklici nebo vysokému poklopu můžete na grilu udělat celé kuře a celkově rozšíříte možné grilování o notnou dávku receptů. Díky poklici nebo poklopu udržíte stálou teplotu uvnitř grilu a zároveň máte přehled o aktuální teplotě díky zabudovanému teploměru. S tímto příslušenstvím a mnoha dalším bude grilování zábava, a Váš gril se promění v plnohodnotnou kuchyni.

Komerční prezentace

Přenosný bezkouřový gril Lotus