Jarní úklid snadno a rychle

Mytí oken bývá součástí jarního úklidu

Jakmile skončí zima, nastává čas na pořádný úklid. Začátek jara je tedy ideální dobou pro změnu a očistu. Ta by se měla týkat nejen těla a duše, ale i bytu či domu. Chcete-li mít jarní úklid rychle za sebou, udělejte si „bojový“ plán. Očistu odstartujte v místnostech, které používáte nejméně. Teprve pak přejděte k „zapeklitějším“ úkolům a na úklid mnohem náročnějším pokojům.

Otevřete okna jaru

Aby paprsky jarního sluníčka mohly proniknout do domova, je potřeba umýt okna od zimních nečistot. Moderním a velmi pohodlným způspobem je použít stěrku s teleskopickou tyčí.

Například stěrka na okna Spontex Telefix 2v1 nabízíz jedné strany kvalitní molitanovou část potaženou látkoujíž odstraníte prach a další nečistoty ze skla. Druhá strana je opatřena gumovou stěrkou, ta zase stáhne zbylou vodu ze skla téměř do sucha. Do vyšších nebo nepřístupných míst dosáhnete pomocí teleskopické tyče, která je dlouhá až 120 cm. Stěrku můžete samozřejmě využít i samotnou bez tyče. Cena je 179 Kč.

Vystěhujte bakterie
V každé domácnosti s námi žijí malí nezvaní hosté – bakterie. Právě velký jarní úklid je vhodnou příležitostí, abyste se s nimi rozloučili. S jejich vystěhováním vám pomohou čisticí prostředky s antibakteriální úpravou. V běžných houbičkách či hadrech se jim daří a vesele se ve vlhkém prostředí množí. Z toho důvodu při pořizování úklidových pomocníků dávejte přednost antibakteriálním houbičkám, rukavicím či hadrům. Stojí stejně jako běžné úklidové prostředky. Vyzkoušet můžete například Antibakteriální vlhčené ubrousky.

Nezapomeňte na podlahu
Podlahu při jarním úklidu nesmíte rozhodně vynechat. Pokud máte doma koberce, důkladně je vyklepejte a vyčistěte. Hlavně v kobercích s vyšším vlasem se drží prach a všelijaké nečistoty, které mohou trápit alergiky.
I hladká podlaha potřebuje, zvláště v době jarního tání a bláta, pravidelnou péči. Její vytírání se stává součástí téměř každého dne. Pořiďte si proto praktický mop, který využijete na sucho i ke klasickému vytírání.
Vyzkoušejte třeba plochý Quick Max mop (Spontex). Má samoždímací systém, takže si nemusíte namáčet ruce. Druhou výhodou je, že nepotřebujete ani ždímací košík. Hlava mopu je otočná až o 360°, snadno se tedy přizpůsobí okolí. Vyrobena je z mikrovlákna, které je velmi odolné a dobře absorbuje nečistoty. Úklid usnadňuje teleskopická tyč. Vybavit se můžete i kbelíkem Quick Max. Je velmi stabilní a také širší, mop v něm pohodlně namočíte. Oceníte i praktickou záklopku proti vyšplíchnutí vody a užitečný úchop pro prsty na spodní straně proti vyklouznutí při vylévání. Mop můžete použít na jakýkoliv povrch, ať se jedná o dlažbu, plouvoucí či dřevěnou podlahu. Orientační cena mopu je 750 Kč, kbelíku 199 Kč.

Zapojte do úklidu rodinu
Pokud není úklid zrovna vaší oblíbenou činností a hledáte cesty, jak si jej co nejvíce ulehčit, vězte, že možností je nespočet. Od toho, že si najmete úklidovou firmu, která to za vás udělá, až po to, že si obstaráte pomocníky. Opravdoví šikulové jsou k mání za pár korun a dokážou zázraky. Někteří vás dokonce nemusí stát vůbec nic. Stačí použít přesvědčovací metodu a do úklidu zapojit rodinu, partnera i děti. Svěřit jim můžete snadnější úkoly, protože při velkém úklidu je jakákoliv pomoc vítána.
Více informací najdete na stránkách www.spontex.com.

 

Jarní úklid snadno a rychle