Kvalitní substrát a hnojivo – nezbytnost pro krásné zahrady a bohatou sklizeň

Rubrika: Market

Základem každého pěstitelského úspěchu je kvalitní půda. Ať už chcete mít nádherné květiny v záhonech či truhlících, nebo plodiny, které vám všichni budou závidět, nesmíte podcenit výběr kvalitního zahradnického substrátu i správného hnojiva.

„Proto je potřeba, aby půda dostala rychle všechny potřebné živiny. Určitě není od věci stávající hlínu v záhonech „přikrmit“ kvalitním substrátem, ať už z kompostu nebo přímo koupeným ve specializované prodejně,“ vysvětluje Markéta Vocetková, produktová manažerka společnosti Mountfield. Vhodná je i klasická rašelina. Do záhonů i truhlíků je ideálním řešením univerzální zahradnický substrát. Jeho využití je široké a jako základ bohatě postačí pro pěstování všech květin i plodin. Takový substrát je vhodný i do skleníků a měl by obsahovat všechny základní živiny a mikroprvky na první období růstu. Na trhu jsou k dispozici i substráty specializované, jako například pro muškáty, pokojové rostliny, bylinky nebo zeleninu.

univerzální zahradnický substrát

Univerzálně použitelný zahradnický substrát pro výsadbu a přesazování květin do truhlíků, pro mobilní zeleň či na výsadbu zeleniny, stromů a keřů. Urychluje tvorbu kořenového balu, přispívá k zadržování vláhy a zlepšuje zásobování rostlin vodou. Substrát je zdrojem všech základních živin a mikroprvků na první období růstu, díky čemu je vhodný do skleníků.

Abychom se dočkali bohaté sklizně, je nezbytné půdu na zahradě pravidelně přihnojovat. Řešení je několik. Velmi vhodnou volbou jsou hnojiva organická, což je hnůj nebo kompost. Různé druhy hnojiv na bázi zvířecího hnoje dnes už běžně koupíte ve specializovaných prodejnách. Jaké jsou jejich výhody? Například hnojivo vyrobené z kravského hnoje a separované kravské kejdy přispívá k tvorbě cenného humusu a zvyšuje jeho podíl v půdě. Živiny se z něj navíc uvolňují postupně. Hnůj je navíc vhodný pro všechny typy půdy.

Cererit Univerzal

Cererit Univerzal je oblíbené a generacemi prověřené hnojivo k základnímu hnojení i přihnojení rostlin na celé zahradě. Ideální pro výživu ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Cererit Univerzal je bohatý na všechny základní živiny a stopové prvky, působí ihned po rozhození kolem rostliny a vydrží v půdě až 2 měsíce. Díky své formě se výborně aplikuje.

cererit pro jahody

Cererit pro jahody dodává veškeré živiny pro jahody, drobné ovoce a ovocné stromy v průběhu vegetace. Zajišťuje bohatou násadu květů a následně chutné a šťavnaté plody. Kombinované složky hnojiva účinkují jak okamžitě, tak až po dobu 2 měsíců. Hnojivo má granulovanou formu pro snadnou aplikaci.

Další volbou jsou hnojiva minerální. Účinkují rychle a rostlinám dodají potřebné prvky. Na trhu je k mání řada hnojiv: od univerzálních, až po hnojiva specializovaná pro nejrůznější rostliny či plodiny: muškáty, balkónové květiny, trvalky, jahody, brambory, česnek a cibuli, ovocné stromy nebo okrasné dřeviny. Existují i specializovaná hnojiva podle ročního období, například jarní či podzimní. U minerálních hnojiv však přesně dbejte na dávkování, které je uvedeno na obalu. V případně přehnojení můžete půdě i plodinám spíš ublížit.

trávníkové hnojivo

Trávníkové hnojivo jaro-léto je výbornou volbou pro jarní vydatné hnojení, základní vyhnojení půdy před založením trávníku i přihnojování trávníků v průběhu roku. Obsahuje vysoký podíl dusíku pro bujný růst trávy a zároveň pro výrazné omezení růstu mechů a plevelů. Hořčík obsažený v hnojivu dodá trávníku sytě zelenou barvu, hnojený trávník lépe regeneruje, obnovuje svoji listovou plochu a zlepšuje svůj celkový vzhled. Hnojivo má granulovanou formu pro snadnou aplikaci.

V poslední řadě nezapomeňte ani na hnojivo na trávník, které je důležité pro harmonický vývoj a zdravý růst všech druhů trávníků. Trávníková hnojiva pomáhají jak s likvidací plevele, tak s výživou trávníku.

Ať už jste sváteční zahrádkáři nebo pěstujete květiny i plodiny ve velkém, výběr kvalitního substrátu a správného hnojiva rozhodně nepodceňujte. Investice do nich, přestože nejsou rozhodně nijak závratné, se vám mnohonásobně vrátí.

zahradnické pytle se substrátem

Více na www.mountfield.cz

Komerční prezentace

Kvalitní substrát a hnojivo – nezbytnost pro krásné zahrady a bohatou sklizeň