Kvalita pro kutily

Zejména pro majitele soukromých domů a zahrad je určen nový, cenově dostupný akusystém Stihl Compact.

 

Řetězová pila MSA 120 C-BQ

 

Výkonné 36voltové lithiové akumulátory je možno používat v kterémkoliv stroji ze stejného systému. Díky tomu i víkendoví zahradníci mohou využít výhody snadného ovládání, nízké hmotnosti i tichého provozu bez spalin.

 

Vyžínač má záběr 280 mm

 

Akumulátorové stroje
Do nové řady pro náročné amatéry patří řetězová pila MSA 120 C-BQ, vyžínač FSA 56 a foukač BGA 56. Všechny tři stroje můžete používat se stejným akumulátorem a jednou nabíječkou.
Akumulátorová řetězová pila pro zahradnictví a práce kolem domu je velmi lehká a snadno ovladatelná. Disponuje standardními prvky, jako je rychlonapínání řetězu, brzda řetězu Quick Stop Super, řetězem 1/4 ” PM3 pro přesný řez a dobrý řezný výkon. Přitom je tak tichá, že obsluha nepotřebuje ochranu sluchu. Doporučená cena samotného stroje je 6 290 Kč.
Vyžínač FSA 56 za cenu 4 190 Kč  má nízkou hmotnost a záběr automatické vyžínací strunové hlavy 280 mm. Nízká hlučnost potěší nejen obsluhu, ale také sousedy.
Akumulátorová foukač je lehké a výkonné nářadí, které  bez námahy odstraní listí a posečené či ostříhané zbytky rostlin. BGA 56 lze ve třech stupních přizpůsobit výšce obsluhy či konkrétní situaci, aby se využilo maximální foukací síly. Cena je 3 890 Kč.

 

U pily MSA 120 C-BQ nechybí ani rychlonapínání řetězu

 

Příslušenství
Akumulátorová řada Compact zahrnuje dva akumulátory s různou kapacitou, resp. výkonem. Slabší AK 10 má 59 Wh, silnější AK 20 pak 118 Wh. Doba provozu závisí na typu konkrétního přístroje. Obecně se doporučuje pro stroje s vyšším odběrem, jako je řetězová pila či foukač, akumulátor s vyšší kapacitou. Akumulátory mají indikátor stavu nabití pomocí LED. Cena AK 10 je 1 890 Kč, AK 20 stojí 2 790 Kč.
Oba akumulátory jsou kompatibilní nejen se všemi stroji Compact, ale také s nabíječkami této řady. Dostupný je model AL101, který stojí 1 190 Kč.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: STIHL

Kvalita pro kutily