Kuchyňské poličky

Rubrika: Interiér

 

Poličky nám vytrhnou trn z paty, když už na hrníčky není místo v kuchyňských skříňkách. Máme na nich také po ruce kořenky a navíc dělají v kuchyni parádu.

V pravidelně dělené polici najde místo nádobí i potraviny (Bella Rose)

Závěsné poličky může tvořit pouze jediná police, ale často nabízí tento kus subtilního nábytku hned několik polic, navíc třeba i s háčky na zavěšení hrnečků nebo pytlíčků s bylinkami. Na některých se dají také vystavovat talíře. Neobvyklé není ani doplnění polic jednou nebo několika malými zásuvkami.

Vybrat si můžeme poličky jednoduchého střízlivého designu nebo s dekorativně tvarovanými díly, především s ozdobně vyřezávanými konzolemi. Mohou být v přírodním dřevu, s barevnou povrchovou úpravou, v oblibě jsou i nátěry s patinou. Dřevěné nebo skleněné police lze také kombinovat s kovovými konzolemi. Klasickým dřevěným policím sluší vyšívané nebo háčkované lemy, jak je pamatujeme z dřívějších kuchyní.

www.ikea.cz, www.anglickasezona.cz, www.bellarose.cz

Polička umožňuje i uložení talířů a zavěšení utěrky a bylinek (IKEA)

Tip

Možná i někde doma objevíte zapomenuté poličky, které postačí očistit, dodat jim zajímavý vzhled novým nátěrem, připevnit ozdobné háčky nebo porcelánové úchyty k zásuvkám. A hezký doplněk do kuchyně je na světě.

 

 

 

Text: Iva Tvrzová foto: Pavel Veselý a archiv firem

Ozdobně tvarované poličce sluší háčkované lemy

I malý prostor se dá využít (IKEA)

Větší polička nabízí i háčky a zásuvky (Anglická sezóna)

Polička se zásobníky na potraviny (IKEA)

Polička může být dekorativně vyřezávaná (Bella Rose)

 

 

 

Uložit

Kuchyňské poličky