Odmrazujte jednou za pět let!

Šuplíková mraznička AEG_A61900GSW0

Když kupujete mrazničku, volba energeticky nejšetrnějšího spotřebiče může znamenat skutečně výrazné dlouhodobé finanční úspory. Chladnička nebo mraznička jsou spotřebiče, které fungují nepřetržitě a na účtu za energii v domácnosti se podílejí průměrně až dvaceti procenty. Proto je vhodné hledat chladničky a mrazničky s co nejnižší spotřebou. Mezi nejúspornější na trhu patří modely zařazené do energetické třídy A a vyšší.
Při rozhodování o koupi mrazničky se vyplatí pozorně si všímat několika důležitých ukazatelů. Především je vhodné si ujasnit, na co přesně mrazničku potřebujeme. To znamená, jaké potraviny v ní budeme nejčastěji uskladňovat a jak dlouho. Dále je vhodné si uvědomit, kam máte možnost mrazničku umístit a jaká kapacita je pro vás nejvhodnější. Dalšími důležitými parametry jsou funkce.
Rychlé mrazení je výhodné a ekonomické. Funkce Frostmatic aktivuje maximální mrazící teplotu, a umožňuje tak rychle zmrazit velké množství čerstvého jídla a zajistit tím vysokou kvalitu a pěkný vzhled potravin (u chladniček se tato funkce nazývá Coolmatic).
Potraviny mají různé rozměry, patří k nim velké kusy masa stejně jako vrstvené mražené dezerty, proto také nejsou všechny zásuvky ve vaší mrazničce stejně velké. Zásuvka MaxiBox je extra velká mrazicí zásuvka, která pojme objemné kusy potravin a umožní efektivně organizovat veškerý úložný prostor mrazničky.

 

Šuplíkové mrazničky
Velmi tichý model mrazničky AEG A61900GSW0 představuje chytrý kompromis mezi výkonem a spotřebou energie. Se svou energetickou třídou A++ je o 40 % úspornější než běžná energetická třída A. Čistá kapacita mrazícího prostoru je 192 litrů. Výhodou je držadlo pro snadné otvírání a digitální ovládání.

 

Truhlicové mrazničky

Kontrolní panel truhlicové mrazničky AEG A62700HLW0

Zástupcem truhlicových mrazniček s elektronickým dotykovým ovládáním je model AEG A62700HLW0, také zařazený do energeticky výhodné třídy A++. Díky technologii LowFrost se v tomto modelu tvoří o 80 % méně námrazy. To zaručuje nejlepší mrazicí výkony a nutnost odmrazovat jen jednou za pět let.
Tento skvělý spotřebič je navíc vybaven kontrolním panelem se třemi světelnými indikátory, vyrovnávacím ventilem podtlaku uvnitř mrazícího prostoru pro snadné otevírání, ale také skrytým plášťovým kondenzátorem pro úsporu místa. Čistá kapacita mrazícího prostoru je 255 litrů.
Pro dosažení lepší energetické úspory a pro lepší zachování mraženého jídla bez plýtvání energií se doporučuje nastavení mrazničky na -18 °C.

Více informací najdete na www.aeg-electrolux.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

Odmrazujte jednou za pět let!