Krbová kamna

Nejbezpečněji si užijete neopakovatelného kouzla živého ohně, pokud ho bezpečně uzavřete za prosklená dvířka krbových kamen. Samozřejmě jsou i jiné možnosti, ale nabídka kamen vyhoví milovníkům nostalgie i výkonu bez kompromisů, potřebného, když pořádně mrzne.

Krbová kamna KVS MORAVIA

Foto: KVS MORAVIA

Ofélie

Ovládací prvky z lakovaného dřeva a keramický obklad v barvě bordó, srnčí hnědé, capuccino, královské modré či lahvově zelené, tím vším se vyznačuje sporák na pevná paliva s troubou KVS MORAVIA Ofélie. Keramické kachle jsou nepřehlédnutelným designovým prvkem, ale současně plní akumulační funkci. Keramické kachle se během topení nahřejí a předávají teplo do prostoru ještě nějakou dobu po ukončení topení ve sporáku. Topeniště s pevným roštem je určeno pro palivové dřevo délky do 340 mm.

Krbová kamna Thorma

Foto: Thorma

Hörby

Slovenský výrobce kamen Thorma, navazující na tradiční Kovosmalt Fiľakovo, má především pro majitele chalup a chat zajímavou nabídku topidel, mezi nimiž reprezentují dvouplášťová krbová kamna Hörby dobrou volbu pro každého, kdo hledá dobrý standard výkonných kamen na dřevo. Výrobce uvádí možnost spalovat v kamnech kromě dřeva rovněž dřevěné brikety.

krbová kamna arktic

Foto: Arktic

Arktic

Kamna Arktic od renomované tuzemské značky Haas + Sohn vytvoří díky svému designu dokonalou iluzi klasického krbu: vyznačují se bočním přikládáním a působivým výkonem, díky němuž podle výrobce dokážou vytápět prostory o rozměrech 55–220 m3 a se svojí výškou 806 mm nezabírají příliš velký prostor. Topit v nich lze kusovým dřevem, ekobriketami i uhelnými briketami.

krbová kamna KVS

Foto: KVS MORAVIA

Klaudie

Sporák na pevná paliva s troubou KVS MORAVIA typ 9112 Klaudie je určen k vytápění, vaření, pečení a ohřívání pokrmů. Tento sporák se vyrábí také v provedení s teplovodním ohřívačem vody (typ 9112-V). Rozměrné topeniště umožňuje použiti dřevených polen o délce do 450 mm a průměru do 190 mm. Jedna z mnoha dalších výhod je variabilita napojení na komín. Sporák se vyrábí v pravém nebo levém provedení. K dostání je v osmi barevných variantách.

krbová kamna Jøtul

Foto: Jøtul

Jøtul

Řadu Jøtul F 160 tvoří šest základních variant s bočním prosklením nebo bez něj a s možností výběru litinového podstavce z několika typů. Pro tato kamna je typické i mastkové obložení a podstavec s litinovými dvířky. Mastkové obložení podtrhuje originální design kamen, ale má rovněž akumulační schopnost a hřeje ještě dlouho poté, co oheň v topeništi vyhasl. Tato kamna jsou podle výrobce ideální k topení na nízký výkon.

krbová kamna Morso

Foto: Morso

Morso

Skandinávská značka Morso je tipem pro příznivce exkluzivní litinové kvality a moderního designu topidla s průhledem na plápolající plameny. Morso 8143 jsou vysoká štíhlá litinová kamna s elegantní a snadno ovladatelnou zásuvkou. Jsou vyrobena z vysoce kvalitní litiny, která je velmi odolná proti deformaci. Praktickým detailem je odnímatelná klika z nerezové oceli, která slouží i jako dětská pojistka. Intenzita hoření se jednoduše ovládá páčkou nad prosklenými dvířky.

krbová kamna Nordica

Foto: Nordica

Giullietta

Kamna Nordica Giullietta X 4.0 nabízejí topidlo v retro stylu smaltovaná celolitinová konstrukce, které se vyznačuje celolitinovým topeništěm, pohyblivým roštem, vysokou účinností a schopností akumulace tepla. Kamna o hmotnosti 117 kg a výšce pouhých 706 mm mají schopnost vytápět prostory až do velikosti 190 m3 a vystačíte si s napojením na kouřovod 120 mm.

karbová kamna Hark Bella rosa

Foto: Hark

Bella Rosa

Krbová kachlová kamna HARK Bella Rosa 24 ECOplus s keramickými kachli v bílé lesklé glazuře navodí neopakovatelnou atmosféru „prvorepublikového“ luxusu, ale jejich elegantní kulatý tvar se vyznačuje schopností splynout s různými typy interiérů. Lze vybírat z několika možností barevného provedení kachlů a rámečku dvířek. Keramika zajistí akumulaci, kamna lze navíc doplnit o speciální akumulační prstence, které prodlouží vyzařování naakumulovaného tepla.

krbová kamna Želetavská kamna

Foto: Želetavská kamna

Herkules

Česká firma Želetavská kamna má v nabídce i řadu robustních kachlových kamen Herkules, jejichž výkon je srovnatelný s výkonnějšími krbovými vložkami při zachování charakteristického vzhledu a předností kachlových kamen. Kamny Herkules lze vytopit i velmi rozlehlé a objemné prostory, objekty a rodinné domy. Výrobce je nabízí v teplovzdušné i teplovodní variantě. V teplovodní variantě vytopí až 13 radiátorů. Maximální výkon 17 kW umožní pohodlné vytopení až kolem 350 m3 prostoru (pro lepší představu, při výšce stropů 2,5 metru jde o plochu cca 140 m2). Velký rozsah regulace však umožňuje udržovat oheň už při výkonu cca na 7 kW.

venkovní multifunkční kamna

Foto: KVS MORAVIA

Náš tip

Vaření v přírodě

Český výrobce sporáků a kamen značky KVS Moravia nabízí i venkovní multifunkční kamna Kvido, určené zejména pro chataře, zahrádkáře, rybáře, lesáky a skauty k venkovnímu vaření či grilování. Kamna je možné napojit i na udírnu.

Text: Richard Guryča
Foto: Archiv firem

Krbová kamna