Kouzelná komoda

Líbí se vám komody se spoustou šuplíčků? Takového efektu můžete dosáhnout i úpravou starší skříňky s dvířky nebo i policového regálu. Zásuvky sice budou jen „jako“, ale nábytek udělá v interiéru velkou parádu.

Několika chytrými nápady se dá cokoliv změnit, starší nábytek můžeme zrenovovat a při tom mu dát zbrusu nový vzhled. Toužíte po komodě nebo po skříňce s řadou malých zásuvek, jaké bývaly v kancelářích? Takový vzhled může snadno získat i skříňka s hladkými dvířky. Stačí na ně přilepit falešná čela zásuvek, ty opatřit vhodným kováním a nábytku dát novou zajímavou barevnost. Komoda může ještě dostat nábytková kolečka.
Podobně se dá upravit i obyčejný regál z dřevotřísky s povrchem z fólie. Tady ale bude práce podstatně víc. K regálu musíme připevnit záda a celý ho obložit dřevěnými lištami a deskami z překližky, aby pod nimi zmizela umělá fólie a skříňka se dala natřít. Z dřevěné desky nebo překližky vyrobíme také dvířka – a pak už postupujeme stejně jako u skříňky.
Jestliže bude povrch komody z přírodního dřeva, jako nátěr použijeme Xylade­cor Velvet, tónovatelnou lazuru na vodní bázi, která obsahuje 50 % přírodních olejů. Penetruje do hloubky, dlouhodobě dřevo ochrání a dá mu sametový nádech. Vybrat si lze ze čtyřiceti barevných odstínů. Na skříňku s původním nátěrem bude vhodná krycí barva.

Text: Iva Tvrzová a Xyladecor
Realizace a foto: Xyladecor

Kouzelná komoda

Kouzelná komoda