Kotel s automatickým přikládáním

Česká značka Dakon představila novinku pro letošní topnou sezónu: Kotel FB2 Automat, první kotel Dakon s automatickým přikládáním. Kotel je určen pro vytápění a ohřev vody a splňuje přísné emisní limity třídy 3. Jako každý kotel značky Dakon, je i tato novinka vyvinuta a vyrobena v České republice.

 

 

Dvě výkonové verze pro optimální výkon
Kotel je určen pro domácnosti, rodinné domy a menší provozovny. Dvě výkonové verze (25 a 32 kW) pokrývají nejčastěji poptávaný výkonový segment v České republice. Jak již název napovídá, kotel pracuje v automatickém režimu podávání paliva do hořáku, což zajišťuje litinový šnekový podavač. Samotný zásobník paliva má v závislosti na výkonu kotle objem 285 nebo 385 litrů, což v obou případech umožňuje až 30 hodin nepřetržitého provozu, v praxi to znamená potřebu doplnit palivo zhruba jednou za tři dny.
Jednoduchá obsluha
Jednoduchá obsluha a údržba jsou hlavními přednostmi tohoto kotle. K ovládání řídicí jednotky slouží otočný spínač, všechna relevantní nastavení lze jednoduše aktivovat a nastavit tak jednotku podle potřeb uživatele otopné soustavy. „Konečně si může majitel kotle na tuhá paliva nastavit komfort vytápění třeba i v týdenním programu obdobně jako lze běžně u plynových kotlů s příslušným regulátorem,“ uvedl Luboš Morávek, vedoucí divize Dakon. Kotel je možno za pomoci přídavných modulů řídit mobilním telefonem nebo ho připojit k internetové síti. Tyto možnosti společně s komfortním řízením výkonu kotle tento produkt činí zajímavým i pro mladší generace uživatelů.
Ekologické vytápění pevnými palivy
Jako palivo může majitel využít hnědé nebo černé uhlí, případně peletky. Kotel již dnes splňuje požadavky Zákona o ochraně ovzduší č. 201/2012 Sb., tedy emisní třídu 3 podle normy ČSN EN 303-5, a uživatel jej tak bude moci bez problémů provozovat i po roce 2022. Kotel je vhodný pro topné systémy se samotížným i nuceným oběhem teplé vody a lze jej použít do soustavy s dalšími zdroji tepla, jako například se solárními panely, tepelnými čerpadly, a podobně.

TEXT: REDAKCE
FOTO: DAKON

 

Kotel s automatickým přikládáním