Kompozitové materiály na balkony a terasy

Přírodní materiály měli lidé rádi odnepaměti. Jejich častým neduhem je ale náročná péče. Pro ty, kteří si s tím nechtějí lámat hlavu, jsou řešením moderní materiály. Technologie, kterou na svou terasu použijete, jsou už dnes tak dokonalé, že na pohled prakticky nepoznáte, zda se díváte na přírodní dřevo, nebo na materiál WPC, tedy wood-plastic composite.

 

Palisandr

 

Prkna jsou vyrobena z kompozitu ve složení 60 procent dřeva a zbylých 40 procent kvalitních polymerů. Není nutné je natírat či olejovat, brousit i jinak složitě ošetřovat. Navíc má tento materiál díky svému složení na první pohled vzhled přírodního dřeva. A co dělat při běžném znečištění? Stačí je jednoduše omýt mýdlovou vodou.

 

Teak

 

Příjemná chůze
Chůze po podlaze z WPC je nanejvýš příjemná. Prkna jsou totiž dokonale hladká a až sametově jemná na dotek. Důležité je, že ani pokud na ně pálí sluníčko, nebývají rozpálené. Mají rovněž protiskluzovou broušenou texturu. Za mokra tedy nehrozí uklouznutí. Pro zajímavost polymery, které materiál obsahuje, vodu přirozeně odpuzují.

 

Nature merbau

 

Snadná montáž
Jednoduchou terasu může kutil zvládnout i sám. Prkna se montují na rošty pomocí skrytých klipů. Tyto rošty (používáme spíše slovo nosiče) lze položit rovnou na původní podklad jako je například stará dlažba či beton. Finální výška se pak dá měnit podložkami, jimiž lze vyrovnávat nerovnosti nebo upravovat sklon. Prkna se rovněž snadno řežou a je možné je dokonce i po nahřátí ohýbat.  Jednoduchá je nejen pokládka, díky klipům je možno podlahu kdykoliv snadno rozebrat. Profily jsou vyráběny například v barvě dřeva: cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox a eben, či bílé barvě latte. Povrch může být opatřen drážkováním nebo výraznou texturou, sehnat lze na trhu i prkna hladká s protiskluzovým povrchem a s přirozeným vzhledem dřeva.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: WPC

 

Kompozitové materiály na balkony a terasy