Jak si vytvořit originální obkládačky

Nabídka keramických obkladů v prodejnách poskytuje škálu více či méně zajímavých barevných a dekoračních motivů. Pokud si vybíráte obkládačky do koupelny, obvykle se setkáte s velmi podobnými designovými prvky. Nejlepším způsobem, jak získat skutečně originální obkládačky do koupelny či kuchyně, je vytvořit si je sám.

 

Dlaždice s potiskem

 

 

S touto možností přichází společnost Happy Foto. Obkládačky samozřejmě nemusíte vypalovat. Stačí, abyste navrhli vlastní obrazový motiv a hotové obkládačky vám přijdou domů. Způsob výroby je velmi jednoduchý: nainstalovat program HF Designer, najít sekci Kalendáře & Fotodárky – Keramika – Dlaždice a pustit se do práce.

 

Jednoduchý postup
Po spuštění programu se vám na obrazovce zobrazí dlaždicová mřížka. Motiv, který budete chtít na obkládačku nanést, závisí jen na vaší fantazii. Může to být například libovolná fotografie uložená v obvyklém obrazovém formátu. Fotek z různých příležitostí, zajímavých nebo uměleckých, máte určitě dost. Do koupelny by byla asi vhodná fotografie moře, podmořské fauny a flóry, pěkných přírodních scenérií atd. Dbejte na to, aby měly fotografie správné rozlišení. V případě, že fotografie nebude pro tisk dostatečně kvalitní, upozorní vás na to vykřičník v pravém dolním rohu obrázku. Na obkládačku můžete vytvořit stejným způsobem i koláž fotografií nebo je kombinovat s pozadím. Program jich má v nabídce kolem 200 a jsou samy o sobě mimořádně esteticky působivé, jako například voda v různých podobách, obloha s mraky, zorané pole, květiny, kamínky, podzimní javorové listy, oheň, puzzle, rákos, cihly, mořští živočichové, čtyřlístky apod. Na plochu obkládačky je možné přidat i různé efekty, jako jsou rámečky, nebo třeba vytvořit z fotky orazítkovanou poštovní známku, a pak různé barevné kliparty. Jsou to animované kresbičky vhodné do koupelen, pokud máte malé děti. Funkce, která skutečně stojí za zmínku, souvisí s úpravou fotografií. Nanesené obrázky se jejím prostřednictvím dají zpracovat stejně jako ve standardním animačním programu. Chtěli byste mít v koupelně na kachličkách negativ přírodní scenérie? Žádný problém. Program disponuje až 22 efekty, jako jsou třeba akvarel, gáza, rozteklé barvy, mramor, vypouklost, čočka atd. Kombinací efektů se dají vytvářet skutečné ornamentální skvosty. Nezapomeňte ani na možnost přidat na obkladačku text. Komentář může být zobrazen v různé velikosti ve standardních fontech.

 

Dokonalý výsledek
Po dokončení výtvoru vás bude program srozumitelně instruovat o tom, jak objednávku prostřednictvím internetu zaslat do tiskárny společnosti HappyFoto. Už do jednoho týdne vám přijdou formou dobírky hotové obkládačky s vámi navrženým potiskem. Obkládačky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, o rozměrech 15 x 20 cm. Mají sublimační potisk a jsou zhotoveny v Rakousku. Cena jednoho kusu je 249 Kč.

Více na www.happyfoto.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: HAPPY FOTO

Jak si vytvořit originální obkládačky