U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Knihy pro celou rodinu

Kategorie: | Autor:

Z produkce nakladatelství Computer Press, Grada a ERA jsme pro vás tentokrát vybrali knížky, které by mohly potěšit každého z rodiny – tvořivé děti i maminky, které si vyzkouší zdobení papíru, výrobu ručního papíru a nevšední balení dárků, i šikovné muže a stavebníky, kteří se chtějí dozvědět podrobnosti o tepelných čerpadlech či o poruchách a rekonstrukcích staveb.

DEKOROVÁNÍ PAPÍRU

Klára Nejezchlebová

Computer Press, 90 stran, 249 Kč

Autorka přináší mnoho námětů na zdobení papíru klasickými grafickými technikami. Podle návodu si můžete vyzkoušet techniku frotáže, tisku přírodninami, slepotisku, rezerváže studeným i horkým voskem, mramorování, sítotisku, šablonového tisku či barvení přírodními barvivy.

VÝROBKY Z RUČNÍHO PAPÍRU

Susan Penny, Martin Penny

Computer Press, 64 stran, 197 Kč

Kniha, určená především dětem (ale pracovat podle ní mohou i dospělí), vás naučí vyrábět ruční papír, zdobit jej barvami, ovocem i zeleninou, a také z něj vytvářet různé originální výrobky – dopisní papír, obal na knihy, fotoalbum, ozdobné krabice, přáníčka, stínítko lampy a další předměty, které mohou být hezkým dárkem nebo ozdobou vašeho pokoje.

PORUCHY A REKONSTRUKCE STAVEB

kolektiv autorů

Vydavatelství ERA, 220 stran, 295 Kč

Publikace se věnuje problematice poruch a rekonstrukcí objektů, jejich zaměřování, průzkumu, příčinám vzniku poruch v nosných konstrukcích i jejich odstraňování a také nové normě o zakreslování výkresů přestaveb. Kniha je určena především studentům odborných škol a projektantům, ale čerpat z ní mohou i laici při svépomocné výstavbě nebo při kontrole najmutých firem.

BALENÍ DÁRKŮ

Eva Vítová, Alena Vondrušková

Grada Publishing, 48 stran, 119 Kč

Hodnotu každého dárku zvyšuje vtipný nebo originální obal. V knížce z edice Šikovné ruce najdete množství nápadů pro balení malých i velkých dárků pro děti i pro dospělé a určených pro různé příležitosti. Všechny používané materiály jsou snadno dostupné a pracovní postupy zvládne opravdu každý.

TEPELNÁ ČERPADLA

Karel Srdečný, Jan Truxa

Vydavatelství ERA, 68 stran, 109 Kč

Kniha má pomoci zájemcům o tepelné čerpadlo správně se při jeho výběru rozhodnout. Řeší nejčastější problémy, se kterými se můžete setkat. Zabývá se volbou správného typu čerpadla s ohledem na konkrétní podmínky místa, poukazuje na specifické stránky jeho provozu v souvislosti s dalšími zdroji tepla a rozebírá ekonomiku provozu.

Knížky objednávejte písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s.r.o., Táborská 979/5, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: knihy@provolnycas.cz, popř. SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVCKNIHYNAZEV KNIHYJMENOADRESA. Cena SMS je 3 Kč, =mezera. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Popisy k obrázkům

Knihy pro celou rodinu