U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

HLÍDAČ ZAHRADNÍ HADICE

Kategorie: Voda v zahradě speciál | Autor: VERONIKA PILAŘOVÁ

Také v létě často používáte k zalévání zahrady hadici? A máte na hadici držák, nebo se vám jen tak povaluje po zemi? Vytvořte si na ni jednoduchý držák, vtipného zahradního hlídače -pejska, kterého připevníte hned vedle vodovodního kohoutku. Jeho tvar by neměl být příliš složitý. U hlavy tvarujeme jen horní zaoblení a uši, spodní část ponecháme hranatou – bude ji zakrývat čumáček. Ten by měl být dost velký, aby se za něj schovala namotaná hadice. Čím větší čumáček, tím více hadice navineme. Odstup mezi hlavou a čumáčkem vymezuje dřevěný hranol, kolem něhož navíjíme hadici.

***

BUDEME POTŘEBOVAT

1 2 širší prkna 2 Dřevěný špalíček 10 x 10 x 20 cm 3 Papírovou předlohu 4 Měkkou tužku 5 Vyřezávací pilku na dřevo 6 Pilník či brusku 7 Akrylové barvy 8 Širší plochý a slabý kulatý štětec 9 4 vruty do dřeva 10 2 kovová očka a 2 skoby

VYRÁBÍME DRŽÁK

1) Připravíme si prkna, špalík, nářadí a předlohy z papíru pro hlavu a čumáček. 2) Papírové předlohy hlavy a čumáku překreslíme tužkou na prkna.

3)Oba díly budoucího držáku pečlivě vyřízneme pilkou.

4)Hrany dřeva začistíme a lehce zaoblíme pilníkem či bruskou.

5)Oba díly natřeme barvou. Natřeme i špalíček, který bude spojovat hlavu a čumák. 6) Po uschnutí namalujeme detaily -oči, čumáček apod.

7)Ve středu špalíku dvěma vruty přišroubujeme čumáček.

8)Na držák připevníme zezadu v horní části dvě kovová očka. Ta zavěsíme na skoby na stěně.

O autorovi| TEXT VERONIKA PILAŘOVÁ

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO A REALIZACE: VERONIKA PILAŘOVÁ

HLÍDAČ ZAHRADNÍ HADICE