U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNIHY

Kategorie: | Autor:

KOUPELNA

Jak udělat správně koupelnu Jiří Faltýnek Grada, 64 stran, 99 Kč Koupelna je už při samotném plánování nejdiskutovanějším místem v bytě nebo domě. Z bezpečnostního hlediska je tou nejrizikovější částí – bývá tu kluzko a při špatně provedené elektroinstalaci i nebezpečně. Po přečtení publikace by měl být i naprostý laik schopen koupelnu naplánovat a šikovnější kutil ji provést tak, aby byla bezpečná a provozuschopná. Témata jednotlivých kapitol jsou zaměřena na to, jak koupelnu vybavit technicky, na co myslet a na co nezapomenout, jak postupovat a čeho se vyvarovat. Není zde řešena estetická stránka koupelny.

EINSTEINOVY HÁDANKY A JINÉ HLAVOLAMY

111+11+1 zapeklitost pro trénink mozku Vladimír Vecheta Computer Press, 88 stran, 169 Kč Pokladnice nejrůznějších hlavolamů je stejně bohatá jako pokladnice pohádek, lidových písní nebo legend a pověstí. S hádankami zápasili už hrdinové ze starověkých bájí nebo s jejich pomocí vyučoval známý filozof Aristoteles. Ať už pro vaše pobavení anebo trénink jsme poskládali sbírku známých i méně známých, starých i novějších hádanek, paradoxů a geometrických úloh, nechybí ani optické klamy.

TKANÍ NA RÁMU Iva Prošková Grada, 112 stran, 289 Kč Technika ručního tkaní, stará více než několik tisíc let, je stále využívána i při tvorbě uměleckých předmětů. Z jakýchkoliv nití lze vytvořit zajímavé dílo: bytové doplňky, kabelky, šály, šátky, barety, sedla vest či šatů nebo jen malé brože. V knize jsou popsány i zcela neobvyklé techniky tkaní z drátků, kůže a korálků, využitelné pro zhotovení zajímavých šperků. A to vše jde i bez tkalcovského stavu, jen na tvrdší papírové desce nebo snadno zhotovitelném rámu.

CHLÉB V HLAVNÍ ROLI Milena Volfová Smart Press, 176 stran, 299 Kč Tato kuchařka vám dokáže, že i z „obyčejného“ chleba můžete vytvořit nápaditá a chutná jídla, kterými rodinu u večerního stolu ohromíte. Poradí, jak upéct chleba, houstičky a další druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací – plněné chleby, chléb na sladko apod. Máte-li křupavý, ještě teplý a voňavý chléb, je snadné proměnit jej v pochoutku, stačí jen pár čerstvých surovin… A napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek?

***

Další publikace najdete na www.nasobchod.cz Knížky z nakladatelství Grada a Computer Press i další odborné publikace z „našeho obchodu“ si můžete objednat na: www.nasobchod.cz, nebo písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s.r.o., Táborská 5, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: knihy@provolnycas.cz, nebo SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVC_KNIHY_NAZEVKNIHY_JMENO_ADRESA. Cena SMS je 3 Kč. _ = mezera. Při objednání prosím uvádějte vždy své telefonní číslo.

Popisy k obrázkům

KNIHY