U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNIHY

Kategorie: Oznamovatel | Autor:

PERGOLY A PŘÍSTŘEŠKY František Pšenička, Matouš Jebavý Grada, 112 stran, 149 Kč Pergola je nejobvyklejší malou zahradní stavbou. Slouží jako opora pro růst popínavých rostlin, vymezuje stíněné zákoutí k posezení, případně slouží jako přístřešek pro auto. Kniha je členěna do tří částí. V první se čtenář dozví, jaký typ a materiál je pro jeho záměr vhodný, jak zajistit stabilitu vybrané konstrukce a jak řešit pochůzné či pojezdné navazující plochy. Prostřední část přináší ukázky realizací, závěrečná ukazuje, jak postupovat při osazování pergoly a jejího okolí vegetací.

ELEKTROINSTALACE krok za krokem 2., zcela přepracované vydání Josef Kunc Grada, 120 stran, 149 Kč Elektromontéři, studenti i pracovníci stavebních profesí zde naleznou informace o nejnovějších trendech v elektrických instalacích a kutilové příklady správných způsobů realizování těchto instalací. Kniha je návodem k optimální volbě přístrojů a zařízení pro elektrickou instalaci v závislosti na náročnosti požadavků stanovených uživatelem. Komplexně řeší otázky elektrických instalací pro různé stupně komfortu i pro různé úrovně dosažitelných úspor provozních nákladů.

JAK VYPĚSTOVAT KVĚTNATOU LOUKU Nikodémová Zdeňka, Branda Bohumil Grada, 96 stran, 139 Kč Květnatá louka je domácím, přírodě blízkým porostem. Nabízí alternativu pro ty, kteří více než o často sekaný trávník stojí o pestrý a druhově různorodý prostor k odpočinku v přírodě. Kniha čtenáře seznámí se způsobem zakládání luk z výsevu semen i záchranou staré zanedbané louky. Mohou se dozvědět o vztazích mezi rostlinami a živočichy v lučním ekosystému, anebo jak vytvořit originální květinový záhon s minimální údržbou. V závěru knihy uvádějí autoři směsi květnatých a travních semen pro různá stanoviště, které ověřili během své dvacetileté praxe.

KUDY Z NUDY Autor: Eva Obůrková Computer Press, 144 stran, 212 Kč Toužíte prožít něco neobvyklého? Chcete si zpříjemnit dovolenou či výlet? Proč jezdit daleko, když Česká republika nabízí širokou škálu možností aktivního vyžití? V této knížce najdete 289 inspirativních tipů na výlet za poznáním či zábavou, do míst, kde si na své přijdou nejen milovníci adrenalinu, vyznavači dobrého jídla a pití, cyklisté nebo vodáci, ale i golfisté či vášniví lyžaři.

Knížky si můžete objednat písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Táborská 979/5, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: knihy@provolnycas.cz, nebo SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVC_KNIHY_NAZEV KNIHY_JMENO_ADRESA. Cena SMS je 3 Kč, _=mezera. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Popisy k obrázkům

KNIHY