U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNIHY

Kategorie: Knihy | Autor:

FOTOGRAFUJEME V NOCI A ZA SLABÉHO OSVĚTLENÍ

Jill Waterman Computer Press, 192 stran, 397 Kč Každý fotograf se občas potýká s nedostatkem světla. Zkušený fotograf Michael Freeman vás naučí, jak se s nedostatkem světla vyrovnat v každé situaci. Seznámí vás s vlastnostmi světla a jak je využít. Prakticky vám ukáže, jak fotografovat paronama města v noci, atmosféru temného kostela, v jeskyni nebo třeba lidi v šeré místnosti. Po přečtení této knihy si už poradíte za každého světla a situace.

BABIČČINY DOBRÉ RADY Nicolas Priou REBO, 144 stran, 199 Kč Jak zachránit přesolenou omáčku, vyčistit oblečení, zastavit škytavku nebo se zbavit plísně.

Tato kniha přináší nespočet užitečných rad, nápadů a moudrostí našich babiček, které si dokázaly poradit i bez dnešních moderních výdobytků. V sedmi kapitolách věnovaných zahradě, kuchyni, domácím mazlíčkům, kráse a zdraví, oblečení, dekoracím a úklidu čtenář nalezne více než 300 dobrých rad a triků na zvládnutí běžných nesnází. Včetně přehledného, tematicky řazeného rejstříku.

ZAVAŘUJEME JINAK REBO, 96 stran, 149 Kč Ovocné marmelády, jemné želé, pikantní čatní či jiné zavařené pochoutky chutnají vždy lépe, když si je připravíte sami. Vedle tradičních receptů jsou představeny i nové a rafinované nápady, jak konzervovat ovoce i zeleninu. Nechybějí ani recepty pro diabetiky a pro ty, kteří počítají kalorie. Recepty jsou zde popsány podrobně a srozumitelně, krok za krokem, takže je s úspěchem zvládne i začátečník. Na úvod najdete rady a tipy k zavařování a na konci knihy rejstřík receptů.

OCHRANA DŘEVA Petr Ptáček Grada, 96 stran, 139 Kč Odborník seznamuje čtenáře se způsoby a možnostmi ochrany dřeva proti biologickým napadením a ostatním vlivům. Fotografie pomohou identifikovat škůdce a zvolit proti nim vhodnou ochranu. Najdete tu informace o prostředcích na našem trhu, určených na ochranu dřeva jak konstrukční, tak chemickou a způsob jejich použití v interiéru a exteriéru. Dozvíte se i o ochraně dřeva sušením, zářením a tepelnou úpravou a o likvidaci napadeného dřeva.

Knížky z nakladatelství Grada, Computer Press a Rebo si můžete objednat písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Táborská 979/5, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: knihy@provolnycas.cz, nebo SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVC_KNIHY_NAZEV KNIHY_JMENO_ADRESA. Cena SMS je 3 Kč, _=mezera. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

Popisy k obrázkům

KNIHY