U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KDE HLEDAT DALŠÍ INFORMACE O STAVBĚ KRBŮ

Kategorie: Stavba | Autor:

Krby II. – Václav Vlk, Grada Publishing. V návaznosti na rozebraný první díl stejnojmenné publikace připravil renomovaný autor před několika lety díl druhý. Nakladatelství právě připravilo dotisk.

I zde najdete vše o typech a technologických náležitostech fungování krbů s otevřeným ohništem i s krbovými vložkami, pojednání o druzích materiálů vhodných na obestavby i popis jednotlivých krbových sestav. I když podtitul zní Kompletní sestavy v moderních interiérech, mnohé z nich by se dobře vyjímaly i v otevřené síni či sednici venkovské chalupy. A protože, jak pěkně píše autor hned v úvodu, „Krby se vrátily do našich domovů po roce 1989 jako vítr“ – můžete nějakým zkrášlit i své trvalé bydliště. Doporučená cena 99 Kč.

Krby a kamna – Marie-Pierre Dubois Petroffová a Vladimír Institoris, Jaga group 2004.

Kniha nabízí množství inspirativních fotografií i srozumitelné texty popisující varianty umístění krbů, jejich materiály, dimenzování, obsluhu a topení, včetně praktických rad pro používání komínu.

Přestože jde o inspiraci francouzské provenience, ve spolupráci se zkušeným kamnářem by jistě nebyl problém některé z topidel si na chalupě postavit. Najdete zde mnoho typů rustikálních, moderních a také topidla extravagantní – zavěšená nebo třeba připomínající loď. Za výpravnou knížku zaplatíte 289 Kč.

Stavba krbó – Bernard Grückmacher, Grada Publishing 2005. Tato kniha přináší konkrétní návrhy, modely a také postupy stavby osmi krbů různých typů – otevřených i s vložkami. Podle postupu, který je nejen popsán, ale také vyfocen, se odvážní mohou do stavby sami pustit.

Naučíte se při tom nejen obkládat krb keramikou či kamenem, ale také vytvořit pěknou štukovou omítku.

Autor, který knížku doprovodil fotografiemi nabízí u každého topidla i stavbu, do níž se typem hodí. To vše za 229 Kč.

KDE HLEDAT DALŠÍ INFORMACE O STAVBĚ KRBŮ