Klece a klícky

Toužíte vnést do svého domova trochu romantické nálady, jakoby ze starých časů, a nevíte, jak na to? Zkuste využít k aranžování dekorací ptačí klec.

Pokud máte více klecí, máte i více prostoru pro aranžování romantických dekorací…

V mnohých obchodech a e-shopech s dárky a nejrůznějšími drobnostmi a zařizovacími předměty jsou k vidění a také ke koupi malé i větší klece, vyrobené nejčastěji z kovu, ze dřeva či z pedigu. Kupodivu nejsou určeny k chovu malých ptáčků, ale jako dekorativní doplněk do bytu, zimní zahrady, na terasu a zahradu.

Do malé klícky se vejde jen pár voňavých květů

Můžeme je umístit na vyšší podstavec, jakým je například květinový stolek, nebo zavěsit do prostoru tak, aby upoutaly oko a potěšily zajímavým aranžmá uvnitř.

Místo pro květiny

Jak prostor klece vyplníme, záleží na naší fantazii. Zcela určitě to bude uvnitř drátěného prostoru slušet rostlině v květináči. Jen ji nesmíme zapomenout zalévat, protože parádu udělá pouze zdravá a bujná zeleň.

Květiny pravé i umělé, stejně tak stylizovaní ptáčci, jsou půvabnou dekorací

Aranžovat do klece můžeme i řezané rostliny v nižších, stabilních nádobách, které zde nezaberou mnoho místa. Nebo sem můžeme navršit rostliny sušené. Atraktivní jsou například květenství hortenzie, květy růže či měchýřky mochyně židovské. Čím bude květinová dekorace objemnější a barevnější, tím bude působivější.

Hřejivá světýlka

Toužíte po romantickém zahradním zákoutí? Chce to mít proutěné křeslo, stolek s krajkovým ubrusem a bílou ptačí klec

V zimním období, kdy je o květy ze zahrady nouze, klec využijeme jako lampičku. Velká tlustá svíce nebo celá skupinka různě vysokých svíček ozáří temný kout v dlouhé noci. Klec-lampičku využijeme i v létě, když ji zavěsíme do koruny stromu či na trám pergoly místo lampionu. Svíčku však musíme zvolit nízkou, aby se dala postavit do skleničky, jinak by její světýlko vítr sfoukl.

Ptáci a figurky

Ve světě jsou klece velmi populárními svatebními dekoracemi, používají se k výzdobě svatebních tabulí. Jen si zkuste představit dva malé dřevěné či papírové ptáčky na bidýlku, pod nimi hnízdečko uvité z peříček a kolem růže a saténové stuhy…

Ochočený opeřenec si rád povídá s andělem. Snad proto, že oba mají křídla…

Jednodušší aranžmá uplatníme i ve svém domově. Místo ptáčků lze samozřejmě použít i další figurky a dráty ozdobit nejenom stuhami, ale i krajkou, hedvábnými květy, háčkovanými sněhovými vločkami, korálkovými závěsy, textilními motýlky. Můžeme se inspirovat aktuálním ročním obdobím a klec nazdobit pokaždé jinak.

Připravila: Martina Lžičařová

Foto: Kamil Varcoller, Klára Baxová, Shutterstock a archiv firem

Klece a klícky

Uložit

Uložit

Klece a klícky