U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KAMENINOVÉ DLAŽDICE IDEÁL jsou TRADIČNĚ “IN

Kategorie: | Autor:

Kvalita s drsnou elegancí

Pěkný vzhled a účelnost obytné zahrady u chaty či chalupy dotváří dobře zvolená dlažba. Jak již víme, s živou vegetací dokonale ladí prvky z přírodních pálených materiálů, jejichž kvalita a vzhled jsou tradičně “in”.

O tom svědčí nabídka inovované venkovní tažené kameninové dlažby výrobce Keramost a. s., známé pod názvem IDEÁL. Dlaždice VĚRA si lze nyní dopřát v nových světlých přírodních odstínech, dlaždice PETRA v tmavě červených až červenohné- dých tónech, a to v již zaběhlých formátech 200 x 200 x 15 mm a 250 x 250 x 15 mm.

Přirozená, trvanlivá, bezpečná

Inovovaná dlažba díky moderním výrobním technologiím vyniká malou nasákavostí, která je základem důležitých vlastností výrobku – dokonalé mrazuvzdornosti, odolnosti proti mechanickému namáhání, působení klimatických vlivů a chemikálií. Vynikající barevné stálosti dlažby je dosaženo přidáváním barevných přírodních komponentů ve fázi vypalování hmoty. Tím, že prostupují celý střep, odstíny neblednou, a nehrozí ani nebezpečí barevných změn na exponovaných místech dlážděné plochy. Stopy ohně zdůrazňují přírodní charakter dlažby a její originalitu a zvyšují její estetický vzhled, i přes svou eleganci je však povrch dlaždic dostatečně drsný pro bezpečnou chůzi. Rubová strana výrobků je opatřena žebry pro jejich lepší fixaci při pokládání. Dokonalou kompletaci dlážděné plochy umožňují doplňkové prvky – tj. schodnice, rohové prvky a zakončovací lišty.

Pro dokonalost díla

Kameninová dlažba IDEÁL se lepí pomocí mrazuvzdorných lepidel určených pro slinutou keramiku na vyzrálý betonový podklad opatřený hydroizolací, která zabraňuje pronikání nejjemnějších cementových částic či solí z podkladních vrstev. Před spárováním je důležité natřít dlaždice příslušnou penetrací, aby na jejich povrchu neulpěl šlem ze spárovací hmoty. Penetrace rovněž eliminuje zbytkovou pórovitost z povrchu dlažby, čímž se přiměřeně potlačuje drsnost povrchu. U dlaždic použitých v interiéru to znamená, že zůstane zachován předpoklad pro bezpečnou chůzi, ale zlepší se podmínky pro úklid plochy. Penetraci je nutno obnovovat, což ale neznamená, že se uživatel stane jejím otrokem – jedná se o interval asi pěti až deseti let od položení dlažby. Po natírání je třeba zbytky penetračního roztoku okamžitě pečlivě setřít, jinak se na dlaždicích vytvoří těžko odstranitelné bělavé skvrny.

Praktické trávníkové obrubníky

K významným doplňkům venkovní dlažby IDEÁL patří trávníkové obrubníky, které jsou tvarově řešeny tak, že jednak od sebe účelně oddělují dvě různorodé plochy, například trávník nebo záhonek od komunikace aj., a zároveň usnadňují sekání travnaté plochy. Obrubníkové prvky jsou konstruovány pro uložení do betonového lože, přičemž k oddělení různých ploch slouží jejich zvýšená část – u obrubníku IDEÁL 85 vystupuje o 30 mm a u obrubníku 111 o 56 mm nad terén. Vyrábějí se ze stejného materiálu a ve stejných barvách jako inovované dlaždice IDEÁL a mají i totožné technické parametry. V zahradní architektuře jsou ceněny pro široký praktický význam, užitné vlastnosti, dlouhou životnost a dekorativnost.

Schéma použití trávníkových obrubníků IDEÁL. Podvozek nožové sekačky může pojíždět po boční vodorovné plošině a sekat trávník beze zbytku. Kameninové trávníkové obrubníky jsou 85 mm nebo 111 mm vysoké a 250 mm dlouhé.

Kameninové dlaždice IDEÁL

VERA   
   
   PETRA

KERAMOST, a.s. ředitelství

Žatecká 1899/25, 434 30 MOST, Tel.: 476 704 322, Fax: 476 704 405

E-mail: keramost@keramost.cz

www.keramost.cz

KERAMOST, a.s., závod Kadaň

Věžní úl., 432 01 KADAŇ, Tel.: 474 343 117, Fax: 474 343 121

E-mail: kadan@keramost.cz

KAMENINOVÉ DLAŽDICE IDEÁL jsou TRADIČNĚ “IN