U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

MALÉ NÁPADY

Kategorie: Vánoční dárek – speciál | Autor: MARTINA LŽIČAŘOVÁ

Ledové dekorace

Zasněžené větvičky, vločky, rampouchy ze skla podtrhnou vánoční atmosféru. Ceny od 40 Kč, dováží Paramit, prodávají květinářství a dárkové předměty nebo e-shop.

www.paramit.cz

Vánoční lepicí pásky

Společnost 3M přichystala šikovné lepicí pásky Scotch, včetně těch s vánočními motivy. Páska o délce 3,8 m stojí 59,90 Kč, prodává TESCO.

www.3M.cz

Papírové krabice

Jsou různých tvarů, velikostí, s jedno i mnohobarevnými dekory. Po Vánocích se hodí na ukládání čehokoliv. Ceny od 15 do 399 Kč (za dva kusy). Prodává IKEA.

www. IKEA.cz

***

Chcete si vytvořit stříbrný šperk?

TIP!

V Atelieru stříbra v Jílovém u Prahy, na Masarykově náměstí č. 195, si skutečně můžete sami vytvořit krásný vánoční dárek – prsten, brož, náramek nebo náhrdelník. Jedinečnou technologii zpracování stříbra Art Clay Silver vás naučí PhDr. Jana Veselá, která zvláštní stříbrnou „hlínu“ dováží z Japonska. „Jde o krásný materiál, který se dá modelovat, nanášet štětcem, vystřihovat nůžkami, tvarovat tvořítky na vánoční pečivo, nebo zpracovávat jemnými šperkařskými nástroji,“ vysvětluje žena, která má stále plno zajímavých nápadů. Do vašich prstýnků nebo náušnic dovezla i perly nebo drahé kamínky a připravila spojovací řetízky a háčky, aby nic nechybělo k vaší tvůrčí práci. Do Vánoc ještě stihnete tři termíny: 2. 12. se bude vytvářet prsten s kamenem a 9. a 16. 12. šperk na přání. Ozvěte se co nejrychleji na tel. 602 251 962 nebo 724 537 537. Při běžné spotřebě materiálu (vč. perly či kamene) zaplatíte za výuku, materiál i energii dohromady 1000 Kč. Více informací na www.atelierstribra.cz.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO: ISIFA A ARCHIV

MALÉ NÁPADY