Kam uložit hosta?

Když přijedou hosté a zůstanou přes noc, bude se hodit pokojík navíc. Pokud ho nemáte, tak si aspoň pořiďte rozkládací nábytek, který zastane úlohu plnohodnotného lůžka.

Chcete, aby měl host při spaní dostatečné soukromí? Oddělte koutek s kvalitní rozkládací pohovkou od zbylé části místnosti závěsem. (FTV Prima)

 

Lůžko pro hosta nemusí být trvale rozloženo, až návštěva odjede, budeme tento nábytek uklízet. Kromě skládacích matrací, jež se dají složit na třikrát, nebo nafukovacích karimatek či matrací, které využijeme v létě při kempování, existují i pohodlnější skládací křesla nebo pohovky. Mají několik výhod, protože lůžko je v obvyklé vyšší poloze, bývá dostatečně široké a má vysokou, měkkou matraci.

Jednolůžko se dá ukrýt i do křesla, stačí sundat potah a rozložit je (IKEA)

 


Rozkládací lůžka jsou vždy po ruce a nezabírají místo.

 


Malá rozkládací pohovka Bidart o šíři 130 cm s rozkládacím mechanismem Grand Confort se za několik sekund přemění na lůžko s matrací vysokou 14 cm (Home Spirit)

 

Dobré rady

Před nákupem vybraný kus nábytku pořádně změřte, aby se k vám vešel.

Všímejte si potahu na rozkládacím křesle, pohovce nebo gauči. Měl by se dát sundat a snadno vyčistit nebo, ještě lépe, doma vyprat.

Kvalitní matrace dobře podepře tělo a brání tvorbě a množení choroboplodných zárodků.

Když z kovového rámu vytáhneme spodní část, vznikne druhé lůžko (IKEA)

Novinkou na trhu je stohovatelná postel se dvěma matracemi (IKEA)

Na pohovce Paesta se vyspíte i ve složeném stavu. Vysunutím spodní části pohovky, na kterou se přendají sedáky, vznikne dvojlůžko s kvalitní 14 cm vysokou matrací (Nábytek Sultán)

Rozkládací pohovka vyřeší příležitostné spaní hosta (Kare)

 

 

Připravila: Martina Lžičařová

Foto: Archiv firem

Kam uložit hosta?