Kam odložit oblečení

Pokud si na sebe hodláme vzít druhý den stejný oděv, je zbytečné ukládat ho do skříně. V tom případě ale musíme vyřešit otázku, kam s ním?

Vzhled interiéru dokáže pokazit ledabyle naházené oblečení přes židli, která postupem času s každou novou vrstvou ztratí svou původní funkci. Nechceme ale přece každý den rovnat použité šatstvo do skříní, a tak je potřeba koupit některého z pomocníků, který je na takové potřeby určen. Řeč je o stojanech, věšácích, žebříkách z kovu či ze dřeva.

Němý sluha

Je příznačným názvem pro stojan, na který můžeme pohodlně odložit oblečení. Často ho mívají v pokojích pánové, kteří nosí oblek, protože jeho horní část je v ideální velikosti určena právě pro odložení saka. Stejně dobře nám však poslouží na chalupě k pověšení domácího šatstva. Klasický sluha ve vrchní části kopíruje tvar ramínka a jeho druhá část slouží na odkládání kalhot. Můžeme na něj ale pohodlně odložit jakékoliv oblečení. Dnes se němý pomocník vyrábí v mnoha provedeních, například se žebříkem, na kolečkách, se sedátkem, plastový, kovový či dřevěný.

Šatní stojan Rigga
se hodí třeba do samostatné místnosti pro ukládání sezonního oblečení. 349 Kč
(IKEA)

Věšáky a háčky

Jeden z veteránů patřící do vybavení interiérů je stojací věšák. Svou jednoduchost dohání funkčností, dokáže naráz udržet hned několik kabátů a stále si zachovává estetický vzhled. Dalším typem je věšák nástěnný, který nemusíme mít jen v chodbě, ale třeba i v ložnici. Šetří místo a jeho výbornou alternativou je ten, který jen nasadíte na dveře a nemusíte nic vrtat.
Potřebujeme-li pravidelně věšet třeba jen jeden kus šatstva, připevníme si háček na zeď.

Žebříky

Žebříky vypadají po designové stránce opravdu hezky. Existují varianty, které se buď připevňují na zeď, nebo jsou volně opřeny a můžeme je přenášet podle potřeby. Na trhu jsou ještě takové, kde je žebřík součástí štendru na oblečení, ale ten už nepůsobí tak dekoračně jako ten samostatný.
Můpžeme si pořídit i speciální židli s prodlouženým opěradlem ve tvaru žebříku. Tento typ dobře vypadá v koupelně, kde na něj můžeme odkládat vysvlečené oblečení.

Text: Karolína Waberová
Foto: Archiv firem

Kam odložit oblečení

Uložit

Kam odložit oblečení