U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

K létu patří voda

Kategorie: Léto na zahradě – speciál | Autor: jt

Horké léto a koupání patří neodmyslitelně k sobě. Stejně jako dovolená na chatě nebo chalupě.

Pokud nemáme možnost od chaty či chalupy zaběhnout k blízkému rybníku a vykoupat se v něm, nevěšme hlavu. Jsou ještě další možnosti, jak se v horkých dnech příjemně osvěžit: využít nabídku výrobců zahradní techniky, kteří již zařadili do svého sortimentu přenosné zahradní sprchy.

Sprchová hlavice s jedním nebo až třemi různými programy vodních paprsků (silný, mlžící, perlátorový) je upevněna na prodlužovací tyč, která se zabodne do půdy, nebo se postaví na trojnožkový podstavec. Napojení sprchy na hadici se provádí rychlospojkou, přívod vody se dá regulovat ventilem v dosahu rukou relaxujícího.

***

Tipy na zahradní sprchování

* Pokud jde o samotné sprchování na trávníku, je dobré naše nohy před zablácením a trávník před prošlapáním ochránit jednoduchou dřevěnou podlážkou (asi 80 x 80 cm), kterou si vyrobíme z prkének.

* Pokud se chceme při sprchování nahoře i dole “bez” chránit před zraky sousedů nebo pohledu z ulice, vyplatí se najít pro sprchu stálé místo, zakryté živým plotem, nebo si kolem sprchy postavíme ochrannou stěnu (například přenosný paraván).

Popisy k obrázkům

Tyčová zahradní sprcha Trio na stojánku s dvěma tvary vodního paprsku se blíží komfortu koupelnových sprch. (1450 Kč)

Autor fotografií: FOTO ARCHIV, KRESBA FX

K létu patří voda