Jak zdokonalit trávník

Toužíte po dokonalém trávníku, který vám budou sousedé závidět a rodina na něm bude ráda trávit čas? Cesta k dokonalosti není rychlá, ani bezpracná, ale s dobrými pomocníky to půjde lehce. Dopřejte svému trávníku dokonalou péči.

 

 

Vřetenová sekačka Fiskars StaySharp™ Max

 

 

Dosetí prosvítajících míst
Stále můžeme dosévat plochy, které zůstaly po zimě holé. Je třeba zvolit vhodnou travní směs, která nejlépe odpovídá klimatickým podmínkám, prostředí a využití trávníku. Některým travám se lépe daří ve stínu, jiné preferují slunce.

 

Zálivka
Klíčové je správné zalévání. Tráva potřebuje zálivku v objemu 2,5 cm za týden. Používáte-li sprinklery, umístěte na trávník prázdnou plechovku a sledujte, jaké množství vody se v ní nahromadí za hodinu zalévání. Trávník zalévejte vždy brzy po ránu, aby se snížilo odpařování. Během léta je vhodné trávník mulčovat. Trávník si tak lépe uchová vlhkost v půdě a bude jej třeba méně zalévat.

 

Vřetenová sekačka Fiskars StaySharp™ Max

Sečení
Trávník je ideální posekat jednou týdně, a to v den, který následuje po zalévání. Umožníte trávníku vzpamatovat se po předchozím sečení a zabráníte tak jeho hnědnutí. Trávu je vhodné sekat spíše navysoko, aby se lépe udržela vlhkost a zabránilo se prosychání kořenového systému. Vytrhávejte plevel a zastřihávejte okraje, kdykoliv jej sečete. Trávník tvarujte a zastřihávejte vhodnými nůžkami na trávu. Nůžky na trávu Fiskars vykouzlí trávník krásný jako obrázek, a to bez zbytečné námahy Vašich rukou.

 

Živiny
Ujistěte se, že půda obsahuje dostatečné množství živin a dodejte jí přírodní hnojivo, které potřebuje k tomu, aby tráva mohla krásně růst.

 

Nůžky na trávu Fiskars se Servo-System™ mechanismem

 

Provzdušnění
Provzdušňujte trávník alespoň jednou na jaře a opětovně na podzim. Získáte tím zelenější trávu a omezíte růst mechu.

 

Úklid
Pouze čistý trávník je krásný. Pravidelně z něj shrabujte posekanou trávu a spadané listy či květy.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: FISKARS

 

Jak zdokonalit trávník