Nenápadný ochránce

Za hezkého počasí se cítíme v přírodě dobře nejen my, ale i naši čtyřnozí miláčci, psi a kočky. V teplých měsících bychom ale měli dát pozor na drobné nepřátele – parazity, blechy a především klíšťata.

 

01

 

Klasické přípravky, které se vtírají psům a kočkám do kožíšku, jsou sice účinné, ale mají omezenou dobu působení. Nový Arpalit Dog a Arpalit Cat elektronický repelent v podobě přívěsku na obojek tuto hranici překonává a nabízí nenápadnou ochranu po dobu deseti měsíců. V jeho blízkosti budete navíc chráněni i vy.

 

02

Elektrický repelent
Repelent v podobě nenápadného přívěsku funguje na principu vysílání ultrazvukových impulzů o frekvenci 40 kHz, což je naprosto bezpečné jak pro lidi, tak pro zvířata. Právě tyto krátké ultrazvukové impulzy ruší a odpuzují parazity v okruhu 3 metrů od zvířete a tím brání napadení. Pokud se s pejskem vydáte na procházku na vodítku, ochrání repelent i vás.

 

Arpalit Dog a Arpalit Cat elektronický repelent se jednoduše připne na obojek a aktivuje vyjmutím pojistky. Otvor s mřížkou, odkud jsou ultrazvukové vlny vydávány, musí vždy směřovat k tělu zvířete. K výraznému snížení výskytu parazitů dochází po 7 dnech od nasazení. Po 35 dnech se obvykle na těle zvířete parazité již nevyskytují. Tento stav následně setrvává po dobu účinnosti elektronického repelentu 10 měsíců od první aktivace.

 

03

Velkou výhodou repelentu je, že nejen vydrží několik měsíců, ale také neztrácí funkčnost ve vlhku ani v dešti. Před koupáním je však nutné ho zvířeti sundat. Doporučuje se používat především v období nejvyššího výskytu parazitů (březen – říjen).

 

Repelent je k  dostání ve dvou provedeních – pro kočky Arpalit Cat elektronický repelent a pro psy Arpalit Dog elektronický repelent. Oba produkty seženete v chovatelských obchodech, v lékárnách nebo na e-shopu  za 545 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Nenápadný ochránce