Jak pečovat o barvené vlasy: odborné tipy

Rubrika: Market

Správná domácí péče o barvené vlasy a kvalitní produkty pomohou udržet vaše prameny krásné a zdravé. Pro zachování barvy a krásného vzhledu vlasů jsme pro vás připravili špičkové tipy pro péči o barevné vlasy.

Nová barva vlasů dokáže vyvolat nové emoce a změnit celkový vzhled. Barvené vlasy však vyžadují speciální péči, protože při salonním nebo domácím barvení jsou vlasy vystaveny silnému stresu a jejich stav se může výrazně zhoršit. V našem článku se dozvíte, jak byste měli pečovat o barvené vlasy doma a jaká kosmetika je pro tyto úkoly nejlepší.

Kvalitní péče o barvené vlasy by měla nutně zahrnovat šampon, kondicionér, masku a olej na vlasy, které si můžete snadno objednat na webových stránkách MAKEUP.

Jak správně mýt vlasy – výběr šamponu pro barvené vlasy

Šampon použivejte pouze dvakrát nebo třikrát týdně, ale ne častěji než každý druhý den. To prodlouží trvanlivost barvy a pomůže udržet zdraví vašich barvených vlasů. Používejte speciální šampon pro barvené vlasy, který bude chránit před rychlým vymýtím barvy a také udržovat přirozené pH vlasů. Takové produkty obsahují hydratační a výživné složky, které obnovují poškozené oblasti. Vyhněte se přípravkům s agresivními přísadami, jako jsou sulfáty a alkoholy. Sulfáty mohou zničit barvu vašich pramenů kvůli soli, která odvádí vlhkost. Právě ztráta vlhkosti je jednou z hlavních příčin vyblednutí barvy. Klasické čistící šampony mohou také zničit novou barvu vlasů, protože obsahují velké množství detergentů pro hloubkové čištění a odstranění nahromaděných nečistot.

Hydratace a výživa – výběr masky a kondicionéru pro barvené vlasy

Pokud do své domácí péče o barvené vlasy nezařadíte kondicionér, nedosáhnete požadovaných výsledků. Barvené vlasy vyžadují extra výživu a hydrataci, proto musíte použít kondicionér na ochranu barvy. Doporučujeme obrátit pozornost na kondicionéry s oleji, jako například olej z makadamových ořechů, který pomůže vytvořit ochrannou bariéru. Kromě toho existují kondicionéry speciálně navržené tak, aby zabránily předčasnému vyblednutí barvy vlasů. Kondicionér utěsňuje vlhkost v pramenech, což dodává účesu objem a lesk.

Maska ​​na vlasy dodává vlasům potřebné množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, obnovuje strukturu vlasů po celé délce po jakémkoliv barvení, zesvětlování a odbarvování. Maska na vlasy navíc hydratuje oslabené a suché vlasy, dělá je poslušnými. Právě masky na vlasy poskytují maximálně intenzivní a dlouhotrvající výsledky, které žádné balzámy ani kondicionéry neposkytnou. Po pravidelném používání masky na dlouhou dobu zapomenete na problémy, které vás trápily a způsobovaly nepohodlí.

Jak si vybrat stylingové produkty pro barvené vlasy?

Všechny stylingové přístroje mají negativní vliv na vlasy. Bez ohledu na to, zda používáte žehličku, kulmu na vlasy nebo upravujete vlasy fénem, ​​vždy předem aplikujte tepelnou ochranu. Může to být krém, olej nebo sprej. Aktivní složky ve složení tvoří ochranný film na povrchu každého vlasu, snižují účinek vysokých teplot, zabraňují nadměrnému odpařování vlhkosti, třepení konečků a lámavosti. Před každým horkým stylingem aplikujte na barvené vlasy termoochranný prostředek. Barvené a chemicky ošetřené vlasy potřebují extra ochranu proti vlhkosti a UV paprskům.

Obecné rady, jak pečovat o barvené vlasy

  • Šamponem si myjte pouze pokožku hlavy. Časté, agresivní a dlouhodobé mytí i s vhodným šamponem negativně ovlivní stav vlasů a způsobí rychlejší vyblednutí barvy. Vlivem horké vody může odstín vlasů ztmavnout, proto myjte si vlasy vlažnou vodou.
  • Kondicionér je lepší smýt studenou vodou. Pomáhá zavřít vlasovou kutikulu po šamponu, zlepší celkový vzhled vlasů, zabraňuje nadměrnému krepatění.
  • Pokud je přirozená barva velmi odlišná od té nové, tónujte vlasů každé 2-3 týdny. V jiném případě stači obnovit barvů vlasů jednou za dva měsíce.
  • Na konečky vlasů pravidelně nanášejte olej.

Mnoho lidí se bojí barvit vlasy kvůli možnému poškození. Pokud ale zvolíte kvalitní barvu na vlasy a nezanedbáte následnou péči, budete se moci těšit z nové barvy ještě dlouho.

Komerční. prezentace

Jak pečovat o barvené vlasy: odborné tipy