Jak bezpečně a vkusně usměrnit přírodní živel – KRBY Z LÍCOVÝCH CIHEL

Rubrika: Market

Již od nepaměti si lidé chtěli podřizovat přírodu k vlastnímu užitku. V dnešní době však již dobře víme, že není možné přírodu ani její živly řídit. Můžeme však využít dary, které nám nabízí.

Oheň jako jeden z přírodních živlů bývá vyhledáván zejména pro jeho životodárné teplo, ale také pro okouzlující pocit, který v nás vyvolávají plápolající plameny či zvuk praskajícího dřeva. K usměrnění tohoto krásného a zároveň respekt vzbuzujícího živlu Vám vkusně a účelně poslouží krb vyzděný z lícových cihel.

Vnitřní krb z obkladových pásek Formback hellrot bunt

Mezi hlavní přednosti lícových cihel a cihel KLINKER patří jejich exkluzivní vzhled, vysoká životnost, odolnost vůči povětrnostním vlivům, stálobarevnost a bezúdržbovost.

Venkovní krb z cihel NF.16 červená

CIHLOVÉ KRBY

Cihlový krb byl již v minulosti považován za jeden z nejvíce dekorativních prvků a v dnešní době tomu není jinak.

Lícové cihly a zejména pak cihly KLINKER jsou jako stvořené pro stavbu krbů. Vhodnost jejich použití je dána nejen jejich velmi dobrými technickými vlastnostmi, ale také faktem, že k přírodnímu živlu neodmyslitelně patří přírodní materiál.

Venkovní krb z lícových cihel Formback rot braun

DOPORUČENÍ

Všeobecně existuje několik zásad, které byste neměli při stavbě krbu opomenout.

Volba materiálu – při výběru samotných lícových cihel či cihel KLINKER nejste nijak omezováni. Rozhodujícím parametrem je zejména vkus zákazníka. Důležitá je však volba zdícího materiálu, která má velký vliv na zdařilost celého díla. Doporučujeme použití speciálních jednokrokových zdících a spárovacích malt, z nichž volíme dle konkrétní nasákavosti vybraných lícových cihel.

Vnitřní krb z lícových cihel Moorbrand sandgelb bunt

Srdce krbuneboli topeniště – lícové materiály nejsou určené pro přímý kontakt s ohněm. Topeniště krbu z tohoto důvodu doporučujeme vyzdít ideálně ze šamotových cihel a příslušných žáruvzdorných malt, nebo použít vhodnou krbovou vložku.

Hydroizolace – u venkovního krbu je velmi důležitá správná aplikace hydroizolace ve spodní i horní části krbu, která zabrání vnikání vlhkosti do zdiva.

Vnitřní krb z lícových cihel Kastanjebruin

ZÁVĚREM

Lícové cihly, cihly klinker a obkladové pásky se velmi často používají rovněž na obklady fasád domů, k vyzdívání plotů či komínů apod. Široké možnosti jejich využití umožňují sladit jednotlivé prvky Vašeho domova tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší.

Před realizací jakýchkoliv vyzdívek z lícových cihel doporučujeme dílo nejprve konzultovat s odborníky.

Ing. Jana Trejtnarová, Klinker Centrum s.r.o.

Vnitřní krb z obkladových pаsek 352 kupferschmelz a 357 backstein

 Komerční prezentace

Jak bezpečně a vkusně usměrnit přírodní živel – KRBY Z LÍCOVÝCH CIHEL