Hřejivý textil na chalupu

polštář na křeslo z mikroplyše

Polštář na křeslo pod záda z mikroplyše zpříjemní odpočinek (foto: decoDoma)

V chladných zimních dnech uvítáme doma, ale zvláště při pobytu na chatě či chalupě, vybavení, které nás hezky zahřeje.

Zmrzlíci vymění domácí pantofle za bačkory s kožešinou a prochladlé části těla si můžou zahřívat termoforem. V křesle se obložíme chlupatými polštáři nebo se zabalíme do hřejivého plédu, případně oblékneme tak zvaný televizní pytel. Na studenou podlahu položíme aspoň na místa, kde často stojíme nebo sedíme, menší koberečky a na žádné pohovce by neměla chybět teplá deka. Jít spát do studených peřin není v zimě žádná slast. Vyřeší to buď elektrická poduška, nebo povlečení a prostěradla z mikroplyše.

Nejsou bačkory jako bačkory

Říká se, že když je teplo od nohou, tak je teplo v celém těle. Pořiďme si proto nízké nebo vysoké bačkory z kožešiny nebo pletené ze silné ovčí vlny. Komu to nestačí, může si koupit bačkory vyhřívané, vyrábí se ve verzi pletené i z kožešiny. Výdrž baterie bývá až šest hodin. A rozhodně neuškodí položit na podlahu před křeslo, kde sedíme, měkký kobereček, kožešinu, nebo dokonce kobereček vyhřívaný.

hrneček s pleteným návlekem

V hrnečku s pleteným návlekem vydrží čaj delší dobu teplý. Foto: Shutterstock

Co nás zahřeje ve dne

Křesla můžeme vybavit speciálně tvarovaným polštářem, který nás měkce obejme, nebo polštáři z umělé či pravé kožešiny. Pokud potřebujeme prohřát určitou část těla, výbornou pomůckou je termofor. Bývá až na 2 litry teplé vody a teplo udrží až dvě a půl hodiny. Současné termofory bývají oblečeny do pletených či kožešinových obalů, které příjemný pocit ještě umocní.

televizní pytel s beránkem uvnitř

Televizní pytel bonny slouží jako župan uvnitř s beránkem nebo rozložený jako přikrývka 150 × 180 cm (foto: decoDoma)

Je také dobré mít po ruce vlněný pléd, do kterého se zachumláme. Podle momentální potřeby nám zahřeje ramena, záda nebo kolena. Při sledování televize nebo četbě lze obléknout „televizní pytel“. Se zapnutým zipem nebo patenty poslouží jako hřejivý župan s rukávy, rozepnutý jako přikrývka.

deka z mikroplyše

Luxusní deka z mikroplyše Arianna vzhledem připomíná kožešinu (foto: MK Lůžkoviny)

Při odpočinku na pohovce by neměla chybět dostatečně velká a hřejivá deka. Na výběr máme buď pletenou, či tkanou z vlny, z umělého beránka, z plyše, nebo i z pravé kožešiny.

Ložní povlečení z mikroplyše ovečky

Ložní povlečení z mikroplyše Ovečky (foto: MK Lůžkoviny)

Jak si předehřát postel

Postel si ještě před ulehnutím můžeme vyhřát elektrickou poduškou. Nebo si pořídíme hřejivé povlečení a prostěradlo. Vedle bavlněného flanelu jsou k dispozici lůžkoviny z mikroplyše (neboli mikroflanelu), které jsou ideální, přijedete-li v zimě do nevytopené chalupy.

Text: Iva Tvrzová
Foto: Shutterstock a se svolením firem MK Lůžkoviny, decoDoma, Electronic.star, La home, Baridiwear

Hřejivý textil na chalupu